penktadienis, birželio 5 d.
Tragedijos aukos – vaikai
tiesa.com

JAV bando atsigauti iš šoko, kurį sukėlė savaitgalį Konektikuto valstijoje įvykusi tragedija. Sandi Huko pradinėje mokykloje Njutauno mieste 20-metis Adamas Lanza nušovė 20 vaikų ir šešis suaugusiuosius. Daugumos vaikų buvo 5-10 metų moksleiviai.

Žudikas iš pradžių namuose nušovė savo mamą, vėliau atvažiavo į mokyklą, kurioje kažkada ir pats mokėsi, ir į nekaltus vaikus bei mokyklos darbuotojus paleido po kelias kulkas. Surengės skerdynes, jaunuolis nusižudė. Policija teigia, kad A. Lanzą mokykloje jau rado nusišovusį

Nors liudininkai minėjo, kad jis buvo apsiginklavęs keturiais ginklais, buvo rasti tik trys – du pistoletai ir šautuvas. Visi šie ginklai priklauso jo motinai ir įsigyti legaliai. Pistoletai buvo rasti mokykloje, šautuvas – automobilyje.

Narpliojant tragedijos aplinkybes išsiaiškinta, kad Adamo tėvai yra išsiskyrę. Su vyrensiu broliu, kuris įsikūręs Niujorke, žudikas nebendravo jau kelis metus. Jis buvo apklaustas policijos ir paleistas.

Apie žudiką ir jo mamą

Teigiama, kad A. Lanza sirgo autizmo atmaina, kai ligoniai linkę užsidaryti savyje ir užsisklęsti nuo išorinio pasaulio. Tačiau medikai teigia, kad autizmas negalėjo paskatinti jo tokiam išpuoliui. Jaunas amerikietis daugiausiai laiko praleisdavo namuose prie kompiuterio žaisdamas smurtinius žaidimus. Kol kas nėra žinių apie šio amerikiečio turėtą nuolatinį ar laikiną darbą.

Daugelis A. Lanzą prisimena kaip drovų, nerangų ir nuobodoką vaikiną. Jo buvę klasės draugai sakė, kad jis nebuvo draugiškas ir bendraujantis, tačiau kai kurie jų mano, kad Adamas galbūt buvo genijus. Geriausiai mokykloje jam sekėsi tikslieji mokslai.

Jauno amerikiečio motina, 52 metų Nancy Lanza, buvo finansininkė. Paskutiniu metu ji stengėsi kuo daugiau laiko praleisti namuose su problemų turinčiu sūnumi. Panašu, kad moteris, kurią kaimynai apibūdina kaip santūrią ir pasiturinčią ledi, taip pat turėjo keistumų. Ji niekuomet neįsileisdavo žmonių į savo namus, su kaimynais susitikdavo prie namo tvoros. N. Lanza paniškai bijojo pasaulio pabaigos ir buvo įsitikinusi, kad greitai ji ateis, intensyviai tam ruošėsi.

2012 12 17 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt