pirmadienis, gegužės 10 d.
Tragiškas Indijos rekordas: per parą – daugiau nei trečdalis milijono naujų COVID-19 atvejų
BNS

Indijoje penktadienį užfiksuotas naujas užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų paros prieaugio pasaulinis rekordas – per pastarąją parą šalyje buvo nustatyti 386 452 nauji COVID-19 atvejai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija taip pat nurodė, kad per parą šalyje užregistruotos 3498 koronavirusine infekcija užsikrėtusių žmonių mirtys, o bendras pandemijos aukų skaičius Indijoje išaugo iki 208 330. Ekspertų nuomone, tikrieji skaičiai yra didesni, bet neaišku, kiek.

Indijos atsaką į pandemiją trikdo nesugebėjimas išsamiai įvertinti epidemiologinę padėtį šalyje dėl duomenų stygiaus. Iki penktadienio popietės daugiau kaip 350 mokslininkų pasirašė internetinę peticiją, kuria vyriausybės prašoma paskelbti viruso variantų sekoskaitos duomenis, taip pat informacija apie testavimą, pasveikusius pacientus ir vakcinų poveikį.

Kreipimesi sakoma, kad „fragmentiški“ duomenys apie testavimo rezultatus neprieinami nevyriausybinių organizacijų ekspertams, o kai kuriais atvejais – ir valstybės įstaigų specialistams.

Indijoje jau ilgiau kaip savaitę skelbiami rekordiniai sergamumo rodikliai – per parą šalyje užregistruojama vidutiniškai beveik 350 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Per pastarąsias tris savaites koronavirusine infekcija užsikrėtusių žmonių paros mirštamumas padidėjo beveik triskart. Šis rodiklis akivaizdžiai demonstruoja, kad padėtis šalyje smarkiai pablogėjo.

Nuo pandemijos pradžios Indijoje nustatyta daugiau kaip 18,7 mln. koronavirusinės infekcijos atvejų. Pagal šį skaičių šalis nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms.

Pagal bendrą mirusių COVID-19 pacientų skaičių Indija pasaulyje yra ketvirta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 01 10:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt