pirmadienis, kovo 1 d.
Turistų planus koreaguoja teroristai
tiesa.com

Europa pastaruoju metu turi atlaikyti ne tik terrorist atkas, bet ir jų sukeltus šalutinius padarinius. Vienas jų – smarkiai kritęs turistų skaičius.

Kaip paskėlbė amerikiečių laikraštis „Wall Street Journal“ labiausiai susitraukę turizmo sektorius yra Prancūzijoje, tačiau viešbučių gerokai mažiau nei pernai tuo pačiu metu užsakoma ir kituose didžiuosiuose Eurpos miestuose: Romoje, Londone, Amsterdame.

Tačiau vienos šalys kenčia nuo atakų ir išgyvena turistų badą, kitos toje pačioje srityje muša rekordus. Tokia šalis – Norvegija. Skaičiuojama, kad šiemet tiek į šios valstybės sostinę Oslą, tiek ir visą šalį atvyks rekordinis turistų skaičius.

Skaičiuoja, kad nuo sausio iki gegužės Norvegijoje apsilankė 8 proc. daugiau žmonių nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotartpiu.

Norvegijos turizmo sektoriaus atstovai kol kas negali tiksliai pasakyti, kiek sulauks svečių ir kokie bus šiltojo metų laiko rezultatai, nes atostogų sezonas tik prasideda, tačiau tikimasi, kad rezultatai bus ypatingai geri. Tuo labiau, kad kol kas nėra jokių nerimą keliančių ženklų.

Patys norvegai taip pat nevengia kelionių į užsienį. Kaip pranešė portalas tehlocal.se, Nica ir kiti pietų Prancūzijos kurortai ir toliau išlieka populiarūs nepaisant teoristinių išpuolių.

Stambulas (Turkija) ir Turkijos kurortai ilgą laiką buvo vienos populiariausių atostogų krypčių, tačiau pastaruoju metu keliaujančių šiomis kryptimis skaičius ypač sumenko. Ir tai siejama tiesiogiai su neramumais ir teroristinėmis atakomis šioje srityje.

2016 07 29 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt