penktadienis, spalio 2 d.
Turkija numušė rusų karinį lėktuvą
tiesa.com

Turkija numušė Rusijos bombonešį SU-24 prie savo sienos su Sirija. Turkai tvirtino, kad rusų karinis lėktuvas pažeidė Turkijos oro erdvę ir po kelių įspėjimų jos nepaliko. Dėl šio įvykio, NATO sušaukė skubų posėdį, kuris įvyks antradienį 16 val. Jungtinės Karalystės laiku.

Rusijos bombonešis  sprogo ore. Abu pilotai negyvi. 

Rusijos atsakingi pareigūnai tvirtino, kad lėktuvas vykdė karines užduotis Sirijos teritorijoje ir į Turkiją įskridęs nebuvo. Tai, neva, įrodo skrydžio duomenys, be to lėktuvas nukrito už keturių kilometrų nuo Turkijos. 

Rusijos pusė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad bombonešis galėjo būti numuštas ne naikintuvo, kaip tvirtino Turkija, o iš žemės paleista raketa. 

Turkų teigimu, Rusijos lėktuvas pažeidė jų šalies oro erdvę 10 kartų per 5 minutes. Pilotams ne kartą buvo liepta ją palikti, tačiau jie šiems reikalavimams nepakluso. Į orą buvo pakeltas F-16 naikintuvas, kuris ir susprogdino Rusijai priklausantį karinį lėktuvą. 

CNN teigimu, Turkijos pilotai kalbėjo rusiškai, tad nesusipratimo dėl kalbos kilti negalėjo. 

Lėktuvas sprogo ore, o degančios jo nuolaužos nukrito Sirijos teritorijoje. Krisdamas jis sukosi aplink savo ašį, kol pasiekę žemę ir sudužo. Šios akimirkos užfiksuotos ir trumpame vaizdo klipe, kurį galite pažiūrėti.  

Tai jau ne pirmas toks incidentas tarp šių dviejų valstybių. Spalio 16-ąją turkai numušė bepilotį lėktuvą, kuris pažeidė jų oro erdvę. Numuštas lėktuvas taip pat priklausė Rusijai. Turkai tuomet perspėjo, kad ateityje numuš visus lėktuvus, kurie pažeis šalies oro erdvę ir nepaklus teisėtiems reikalavimams ją nedelsiant palikti.

Rusai jau atšaukė užsienio reikalų ministro Sergėjaus Lavrovo vizitą į Turkiją, kuris turėjo įvykti šį trečiadienį. Prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šis Turkijos veiksmas "turės skaudžių padarinių". Be to tai tik įrodo, kad šalis remia teroristus ir pati veikia jų metodais. "Tai teroristų bendrininkų dūris į nugarą", - sakė V. Putinas. 

Turkija kreipėsi į NATO ir sušaukė skubų pasitarimą, kad informuotų sąjungininkus apie numuštą rusų karinį lėktuvą. 

Rusija savo ruožtu nori nedelsiant susitikti su Turkijos ambasadoriumi Maskvoje ir išklausyti jo paaiškinimą. Kalbama ir apie diplomatinių santykių su Turkija nutraukimo galimybę. 

Tai pirmasis atvejis NATO ir Rusijos istorijoje, kai numušumas pilotuojamas lėktuvas. 

2015 11 24 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt