trečiadienis, liepos 6 d.
Turkija paskelbė reikalavimų sąrašą Suomijos ir Švedijos narystei NATO
Alfa.lt
Pixabay
Turkijos vėliava

Turkija paskelbė savo reikalavimų sąrašą, kad patvirtintų Švedijos ir Suomijos narystę NATO, rašo „Europos tiesa“, remdamasi Vyriausybės informacija.

Pirmas reikalavimo punktas – Švedijos „konkrečios garantijos“ prieš kurdų ir gulenistų organizacijas, kurias Turkija laiko teroristinėmis, įskaitant jų politinės paramos ir finansavimo nutraukimą.

Turkija teigia, kad Švedija teikia ginklų paramą kurdų partijai, įskaitant dronus ir prieštankinius ginklus.

Turkija taip pat reikalauja panaikinti Švedijos embargą ir sankcijas Ankarai, reaguodama į „teisėtus Turkijos veiksmus, siekiant apsaugoti savo tarptautines teises Viduržemio jūroje ir užtikrinti sienas su Sirija“.

Paskutinis Turkijos reikalavimų punktas – „pasaulinis bendradarbiavimas kovojant su terorizmu“.

„Mes ir toliau palaikome NATO atviras duris, bet manome, kad Aljansas ir šalys kandidatės turi dirbti kartu kovodami su terorizmu, kaip tai daro kitose srityse. kelia nerimą Turkijai“, – sakoma pareiškime.

Kaip žinia, Turkija tapo vienintele NATO nare, kuri priešinasi Švedijos ir Suomijos stojimui į Aljansą. Neoficialiai žinoma, kad prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas taip tikisi gauti tam tikrų JAV nuolaidų dėl lėktuvų pardavimo ir sankcijų Turkijai už rusiškų S-400 pirkimą.

2022 05 24 12:18
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt