antradienis, sausio 18 d.
Turkija ragina susilaikyti nuo „provokacinių veiksmų“ artėjant JAV ir Rusijos deryboms
BNS
Twitter
J. Bideno ir V. Putino vaizdo pokalbis

Turkija šeštadienį paragino vengti bet kokių „provokacinių veiksmų“ iki kitą savaitę vyksiančių Rusijos ir JAV derybų, skirtų sumažinti įtampą dėl rusų pajėgų telkimo prie Ukrainos sienos.

NATO, kuriai priklauso ir Turkija, įspėja apie realų pavojų, kad dešimtis tūkstančių karių dislokavusi Maskva gali įsiveržti į kaimyninę šalį.

Aukšto rango amerikiečių ir rusų diplomatai pirmadienį susitiks Ženevoje aptarti Maskvos reikalavimo, kad Vašingtonas ir NATO suteiktų jai saugumo garantijų.

Vėliau, trečiadienį, Rusijos delegacija susitiks su visų 30 NATO narių atstovais. Tai bus pirmas tokio formato susitikimas nuo 2019 metų liepos.

„Tikimės, kad įtampa tarp Ukrainos ir Rusijos, tarp Rusijos ir NATO bus išspręsta taikiomis priemonėmis“, – pareiškė Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras.

„Nedidinkime įtampos, venkime provokacinių veiksmų arba veiksmų, kurie gali būti palaikyti provokaciniais“, – per spaudos konferenciją Ankaroje kalbėjo ministras.

„Būtent todėl savo pašnekovams nuolat kartojame, kad labai svarbu elgtis atsargiai“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 08 20:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt