ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Turkija sako kontroliuojanti COVID-19 pandemiją
Alfa.lt

Turkijoje koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija yra kontroliuojama, trečiadienį pareiškė šalies sveikatos ministras, tačiau perspėjo piliečius, kad jiems vis dar reikia laikytis atsargumo priemonių.

Pastarąją savaitę šalyje mažėja per parą registruojamų mirčių skaičius; nuo balandžio 26-osios per 24 val. užfiksuojama mažiau nei 100 mirčių nuo COVID-19.

Taip pat mažėja ir naujų patvirtintų užsikrėtimo atvejų. Praėjusį mėnesį COVID-19 pasiekus piką Turkijoje per vieną dieną koronavirusas buvo nustatytas per 5000 žmonių.

„Pandemija kontroliuojama, tačiau viruso realybė nepasikeitė. Jūsų namai išlieka saugiausia vieta nuo viruso“, – teigė sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca.

Jis sakė, kad Turkija „baigė pirmąjį kovos su koronavirusu etapą“, bet sakė, kad dabar žmonės turi „kontroliuoti socialinį gyvenimą“.

F. Koca perspėjo, kad „antrasis etapas“ bus sėkmingas tik tuo atveju, jei žmonės laikysis taisyklių lauke, pavyzdžiui, dėvės kaukes ir laikysis socialinio atstumo.

Prekybos centrai bus atidaryti gegužės 11 dieną, o viduje bus leidžiama būti tik ribotam skaičiui žmonių, tačiau sveikatos ministras pabrėžė, kad restoranai ir kavinės prekybos centrų viduje nebus atidaryti.

Taip pat bus leista atsidaryti kirpykloms, tačiau savaitgaliais 31-ame mieste, įskaitant Ankarą ir Stambulą, ir toliau galios apskritą parą galiojantis draudimas išeiti į lauką.

Nuo kovo 11 dienos, kai Turkijoje buvo patvirtintas pirmasis COVID-19 atvejis, šalyje užregistruota 3520 mirties ir beveik 130 000 užsikrėtimo atvejų.

2020 05 07 09:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt