antradienis, rugsėjo 22 d.
Turkija: Saudo Arabijos nuosprendis J. Khashoggi nužudymo byloje nepateisina lūkesčių
Alfa.lt

Turkija pareiškė, kad Saudo Arabijos teismo sprendimas panaikinti penkis mirties nuosprendžius žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo byloje neatitinka pasaulio lūkesčių.

Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano (Mohamedo bin Salmano) kritiką 2018-aisiais karalystės konsulate Turkijoje pasmaugė 15 Saudo Arabijos agentų būrys. 59 metų žurnalisto kūnas buvo supjaustyti pjūklu, sako turkų pareigūnai,

J. Khashoggi palaikai iki šiol nesurasti.

Saudo Arabijos teismas pirmadienį skyrė aštuoniems kaltinamiesiems, kurių vardai neskelbiami, 7–20 metų įkalinimo bausmes dėl šio nužudymo, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Teismas pakeitė anksčiau skirtas mirties bausmes penkiems kaltinamiesiems.

Žurnalisto šeimos sprendimas atleisti žudikams išgelbėjo penkis asmenis, kuriems pernai gruodį už J. Khashoggi nužudymą buvo skirtos mirties bausmės. Du sosto įpėdinio aukšto rango patarėjai dėl nužudymo buvo išteisinti.

„Galutinis verdiktas, kurį šiandien Saudo Arabijos teismas paskelbė dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi egzekucijos Karalystės konsulate Stambule, neatitiko Turkijos ir tarptautinės bendrijos lūkesčių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Turkijos prezidentūros komunikacijos direktorius Fahrettinas Altunas (Fachretinas Altunas).

„Mes vis dar nežinome, kas nutiko Khashoggi palaikams, kas norėjo jo mirties ir ar buvo kolaborantų Turkijoje, o tai kelia abejonių dėl teisinių procedūrų Saudo Arabijoje patikimumo“, – rašė F. Altunas.

Jis paragino Saudo Arabijos pareigūnus bendradarbiauti su Turkijos vykdomu J. Khashoggi nužudymo tyrimu.

Liepos mėnesį Turkijoje dėl šio nužudymo už akių pradėta teisti 20 Saudo Arabijos piliečių, įskaitant du buvusius princo padėjėjus.

2020 09 08 08:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt