trečiadienis, liepos 15 d.
Turkiją sukrėtė žemės drebėjimas
tiesa.com

Nelaimė sudrebino rytinę Turkiją ir nusinešė mažiausiai 57 žmonių gyvybes. 6 balų žemės drebėjimo centras buvo Basyurt kaimelyje, Elazigo provincijoje. Po didžiojo smūgio sekė net 40 pakartotinių smūgių.

Netoli drebėjimo epicentro esantis Okčularo kaimelis buvo kone visiškai suniokotas, 30 namų subyrėjo į šipulius ir nusinešė 17 žmonių gyvybes. Teigiama, jog dauguma pastatų sugriuvo dėl to, kad buvo statyti iš molinių plytų. Smarkiai nukentėjo ir keletas kaimyninių miestelių – skaičiuojama, kiek lėšų prireiks pastatų remontui.
 
Vykstant žemės drebėjimui, panikos apimti žmonės ėmė šokinėti pro langus – 50 nelaimėlių atsidūrė ligoninėje. Daugybė gyventojų, kurių namai nesugriuvo drebėjimo metu, tapo benamiais laikinai – jiems buvo uždrausta grįžti į gyvenamuosius pastatus, kol baigsis požeminių drebėjimų virtinė.
 
Vyriausybė iš karto suskubo į pagalbą šalies gyventojams, nukentėjusiems nuo drebėjimo, – jiems dalinamas maistas, antklodės, įrengtos palapinės, kuriose žmonės gelbėjasi nuo ne itin pavasariškų orų. Į nelaimės centrą atvyko ir ministro pirmininko pavaduotojas Cemilas Cicekas bei trys ministrai.
 
Ministras primininkas Recepas Tayyipas Ergodanas įsakė nedelsiant pradėti pastatų atstatomuosius darbus. Jį ypač jaudina tai, kad daugybė pastatų – rizikos zonoje. Premjeras teigė, kad nors molinių plytų namai ir yra vietinių tradicijų dalis, tačiau pastarosios nelaimės akivaizdoje tapo aišku, kad jie – labai nesaugūs. Savo ruožtu, nelaimę išgyvenę žmonės kaltę verčia vyriausybei, kuri nesugebėjo užtikrinti saugumo teritorijoje, per pastaruosius 20 metų daugybę kartų kentėjusioje nuo žemės drebėjimų.

2010 03 09 14:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt