penktadienis, birželio 5 d.
Turkijoje sprogimai griaudi dvi dienas iš eilės
tiesa.com

Turkiją šią savaitę sukrėtė du sprogimai. Trečiadienį, praėjusi vos dienai po išpuolio Stambule, surengta nauja ataka. Šį kartą šalies pietryčiuose, Anatolijos regione, Madjato mieste, prie policijos nuovados.

Pranešama, kad yra daug sužeistų žmonių, bet tikslesnių skaičių Turkijos oficialios įstaigos kol kas nepateikė.

Kaip pranešė pasaulio naujienų agentūros, bombą detonavo savižudis. 

Antradienio rytą Turkijos didmiestyje Stambule, netoli turistų mėgiamų vietų, nugriaudėjo taip pat nugriaudėjo sprogimas. Manoma, kad teroristų taikinys buvo Turkijos policijos pareigūnai. Į juos taikytasi ir trečiadienį.

Nuotoliniu valdymo pulteliu valdomas automobilyje padėtas sprogmuo buvo detonuotas tuo metu, kai pro šalį važiavo policijos automobilis.

Išpuolio metu žuvo 7 pareigūnai ir keturi civiliai. Dar 36 žmonės sužeisti.

Incidentas rytinio piko metu įvyko miesto Veznecilero apskrityje, kurioje gausu turistų lankomų vietų.

Sprogimo būta galingo: jis visiškai sumaitojo autobusą, apgadino aplink esančias transporto priemones bei palei gatvę esančio pastato fasadą.

Taip pat pranešta, kad po sprogimo šioje vietose girdėjosi automatinio ginklo šūvių garsai. Manoma, jog atsakomybė už išpuolį turėtų tekti Kurdų sukilėliams arba „Islamo valstybei“.

Nors nei viena šių organizacijų atsakomybės už išpuolį neprisiėmė.

Kad tai Kurdistano darbininkų partijos darbas neabejoja Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Jis pareiškė, kad tokie išpuoliai „nieko nauja“, todėl su kurdais jo vadovaujamos saugumo pajėgos kovos dar uoliau.

2016 06 08 11:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt