antradienis, liepos 14 d.
Turkijos viešbutyje poilsiavusiai 12-metei rusei baseinas tapo mirtinais spąstais
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Per atostogas Turkijoje mirė 12 m. mergaitė – baseino vandens siurblys įtraukė jai ranką ir ji negalėjo iškilti į paviršių. Incidentas įvyko rugpjūčio 18 d., informuoja dailymail.co.uk.

Alisa Adamova iš Sankt Peterburgo apie 15 min. išbuvo po vandeniu, o tuo metu jos tėvas ir kiti poilsiautojai desperatiškai bandė ištraukti jos ranką iš siurblio.

Lankytojų teigimu, viešbučio darbuotojai ne iš karto išjungė galingą siurblį, nes užtruko, kol rado jungiklį. Galiausiai vandenį į baseiną pumpuodavusį siurblį išjungė, o mergaitę iškėlė į paviršių (su dalimi siurblio ant rankos).

Viešbučio klientai iškvietė greitąją pagalbą ir padarė Alisai dirbtinį kvėpavimą.

Atvykę paramedikai atgaivino mergaitę, jos širdis ėmė plakti. Deja, praėjus 11 dienų po šiurpaus incidento ji mirė. Rusija reikalauja, kad kaltininkai būtų nubausti ir kelia klausimą dėl Turkijos baseinų saugumo.

Alisa puikiai mokėjo plaukti, tačiau nučiuožus vandens čiuožykla į baseiną siurblys įtraukė jos ranką ir koją. „Sunhill Hotel“ viešbučio lankytojų teigimu, prie baseino net nebuvo budinčio gelbėtojo.

Keli turistai ir Alisos tėvas galiausiai ištraukė mergaitę iš siurblio.

„Mes šaukėme viešbučio darbuotojams, kad išjungtų siurblį, bet nė vienas neatėjo į pagalbą. Dešinioji Alisos ranka buvo įtraukta siurblio ir laikė ją po vandeniu. Praėjo 10 minučių, kol išjungė siurblį, bet ir tada ne iš karto pavyko ją išlaisvinti“, – pasakojo lenkas turistas Tomaszas Grushalskis.

„Tėvas panėrė ir pamatė mūsų vaiką įstrigusį po vandeniu. Jis mėgino ją ištraukti, bet ranka buvo stipriai įtraukta siurblio. Jis pasišaukė pagalbos. Atskubėjo kiti poilsiautojai. Bet net ir tada, kai viešbučio darbuotojai išjungė siurblį, nepavyko ištraukti rankos. Tada jis [tėvas] ir septyni viešbučio svečiai sulaužė siurblį ir iškėlė Alisą su siurblio dalimi ant rankos“, – prisimena mergaitės motina Natalija Adamova.

Rusų gydytojai atskrido į Turkiją, kad padėtų vietos medikams išgelbėti mergaitę. Nors iš pradžių buvo pagerėjimo ženklų, vėliau tėvas pranešė, kad mergaitė mirė.

„Suprantame, kad gyvenimas tęsiasi, bet mes jau niekada nebūsime tokie, kokie buvome“, – sakė jis ir padėkojo turkams ir rusams už pagalbą.

Policija tiria incidento vietą, trims viešbučio vadovaujamas pareigas užimantiems darbuotojams nurodyta neišvykti iš šalies.

Rusų diplomatas paragino Turkijos valdžios pareigūnus imtis veiksmų.

„Tikimės, kad Turkijos teisėsaugininkai išaiškins tragedijos kaltininkus ir kad ji sulauks pelnytos bausmės“, – sakė Rusijos diplomatinės institucijos atstovas spaudai.

Mergaitės tėvas pareiškė: „Jiems derėtų pasimokyti iš šio siaubingo saugumo reikalavimų nepaisymo. Siurblys buvo mirtini spąstai“

Vyras patarė turistams vengti viešbučio, kurio nekompetentingi darbuotojai norėjo suversti kaltę mergaitės motinai.

„Ši kelionė amžiams įsirėš mums į atmintį dėl tragiško įvykio, sukelto viešbučio vadovų nekompetentingumo. Incidentą mačiusi mano aštuonerių metų duktė vis dar negali atsigauti“, – pridūrė tėvas.

ŠALTINIS: delfi.lt

2019 08 30 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt