antradienis, rugpjūčio 11 d.
„Twitter“:  įsilaužėliai „manipuliavo“ darbuotojais
Alfa.lt

Socialinių tinklų milžinė „Twitter“ šeštadienį pareiškė, kad įsilaužėliai „manipuliavo“ kai kurių jos darbuotojų pasitikėjimu, kad per plataus masto kibernetinę ataką prieš šią platformą patektų į tokių garsių veikėjų kaip JAV demokratų pretendentas į prezidentus Joe Bidenas ir milijardierius Elonas Muskas paskyras.

„Žinome, kad jie pasinaudojo įrankiais, prieinamais tik mūsų vidinės paramos komandoms, kad atakuotų 130 „Twitter“ paskyrų“, – sakoma šeštadienį bendrovės tinklaraštyje paskelbtame įraše.

Jame priduriama, kad programišiams pavyko iš naujo nustatyti slaptažodžius 45 iš tų paskyrų, o paskui – prisijungti ir siųsti žinutes.

Kibernetiniai įsilaužėliai per didelio masto kibernetinę ataką trečiadienį taip pat sugebėjo įsilaužti į bendrovės „Apple“, milijardieriaus Jeffo Bezoso ir kitų garsių veikėjų oficialias „Twitter“ paskyras ir paskleisti melagingą žinią, turinčią įtikinti žmones pervesti lėšų bitkoino kriptovaliuta.

„Twitter“ programišių atakų buvo patyrusi ir anksčiau.

2017 metų kovą į teisių gynimo grupės „Amnesty International“, Prancūzijos ekonomikos ministerijos ir BBC Šiaurės Amerikos redakcijos paskyras įsilaužė, kaip manoma, Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui lojalūs programišiai.

Pernai rugpjūtį virtinė įžeidžiamų ir rasistinių žinučių buvo paskelbta asmeninėje „Twitter“ įkūrėjo J. Dorsey paskyroje be jo žinios.

2020 07 19 10:53
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt