antradienis, spalio 19 d.
„Twitter“ paklos 809 mln. dolerių, kad būtų atšauktas ieškinys dėl investuotojų klaidinimo
BNS
Pixabay
Twitter

Socialinis tinklas „Twitter“ pirmadienį paskelbė sumokėsiantis 809 mln. JAV dolerių, kad būtų atšauktas 2016 metais pareikštas ieškinys, kuriame teigiama, kad bendrovės vadovybės nariai, įskaitant įkūrėją Jacką Dorsey, investuotojams teikė klaidinančią informaciją apie naudotojų skaičiaus augimą.

Akcininkų pareikštame ieškinyje nurodoma, kad atsakovai, kaip antai buvęs generalinis direktorius Dickas Costolo, neatskleidė visos informacijos apie bendrovės būklę, kai pardavė asmeniškai valdytas „Twitter“ akcijas.

„Siūlomu susitarimu sureguliuojamos visos „Twitter“ ir kitiems įvardytiems atsakovams keliamos pretenzijos nepripažįstant jokios kaltės, atsakomybės ar pažeidimų“, – rašoma „Twitter“ paskelbtame pranešime.

Pasak bendrovės, galutinį susitarimą turės patvirtinti teismas. Minėtą sumą „Twitter“ ketina išmokėti grynaisiais pinigais vėliau šiais metais.

Kaip teigiama ieškinyje, kurį akcininkai pareiškė 2016 metais, tai yra kitais metais po to, kai „Twitter“ atskleisti veiklos rodikliai parodė lėtą augimą ir bendrovės akcijos smarkiai atpigo, valdybos nariai savo akcijas pardavė už „dirbtinai išpūstą“ kainą.

2016 metų lapkritį išduodame teismo šaukime nurodoma, jog prieš tai, kai „Twitter“ atnaujino savo verslo prognozes, vadovai pardavė akcijų už iš viso 281 mln. JAV dolerių.

Nors J. Dorsey pardavė akcijų tik už 3,6 mln. JAV dolerių, kitas bendrovės įkūrėjas Evanas Williamsas akcijų pardavė už 274 mln. JAV dolerių.

2015 metų balandį ir liepą „Twitter“ pablogino savo veiklos rezultatų prognozes ir pranešė, kad aktyvių naudotojų skaičius padidėjo mažiau negu tikėtasi. Tai išprovokavo bendrovės akcijų kurso kritimą.

Nuo balandžio mėnesio pranešimo paskelbimo dienos ir iki dienos po liepos mėnesio pranešimo paskelbimo „Twitter“ akcijos kaina sumažėjo trečdaliu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 21 15:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt