trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Ukraina priekaištauja Vokietijai, Prancūzijai dėl iniciatyvos susitikti su V. Putinu
BNS
Scanpix
Dmytro Kuleba

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba penktadienį papriekaištavo Vokietijos ir Prancūzijos ambasadoriams dėl nepavykusio bandymo atnaujinti Europos Sąjungos (ES) susitikimus su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. 

ES lyderiai penktadienį pranešė atmetę tokią Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono iniciatyvą, kurios šie ėmėsi po praėjusią savaitę įvykusio JAV prezidento Joe Bideno  susitikimo su V. Putinu.  

Pasiūlymui pasipriešino daugelis ES šalių, ypač rytų europiečiai, kurie išlieka ypač atsargūs dėl dialogo su Maskva atkūrimo, Kremliui taip ir nepakeičiant agresyvaus kurso.

Po Kijeve įvykusio susitikimo su Prancūzijos ir Vokietijos ambasadoriais Ukrainos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad naujos aukščiausio lygio derybos su Maskva „prieštarautų sankcijų politikai“ ir „pakenktų Europos solidarumui“ bei sumažintų paskatas Rusija laikytis taikos susitarimo su Ukraina.

„Šalys susitarė, kad prieš paskelbiant (tokius klausimus kaip ES ir Rusijos viršūnių susitikimas) reikėtų juos aptarti su Ukraina“, – sakoma D. Kulebos pareiškime.  

ES ir Maskvos santykiai yra smarkiai pašliję nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą ir, daugelio nuomone, ėmėsi remti prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje.

Briuselis įvedė virtinę sankcijų Rusijai, o ši ėmėsi atsakomųjų priemonių.  

„Deja, Rusija nepademonstravo jokios valios keisti savo politiką nei Ukrainos, nei ES atžvilgiu, ir mes manome, kad nėra pagrindo atnaujinti aukščiausio lygio susitikimus," – pažymėjo D. Kuleba. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 26 17:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt