trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Ukraina sąstingyje ir nežinioje
tiesa.com

Ukrainoje iš dalies sustojo laikas. Prezidentas Viktoras Janukovyčius nesitraukia, jo galios nėra mažinamos. Nevyksta derybos su opozicija. Jokių veiksmų nesiima ir Europos Sąjunga (ES). Politikai tikina, kad kol kas sankcijoms dar ne laikas ir vis primena apie savo finansinę paramą mainais į politinį susitarimą su „Maidano“ lyderiais.

 Tačiau ši savaitė Kijeve vis delto nebuvo rami. Vidaus reikalų rūmuose atidarius paketą su užrašu „Vaistai“ sprogo sprogmuo, kurio metu jaunam opozicionieriui nutraukta plaštaka. Kol kas daugiau detalių apie šį įvykį nepateikiama. Tyrimą atlieka milicija. Į įvykio vietą aktyvistai milicijos pareigūnų neįsileidžia, todėl kol kas informacijos viešoje erdvėje apie incidentą nėra daug.

Kol ukrainiečiai nesitraukia ir barikadų neardo, susirėmimų su „Berkut“ aukos gydosi patirtus sužalojimus ir bando atgauti dvasines jėgas. Kai kurie jų ne savo šalyje. Kaip „Tiesa“ rašė anksčiau, Lietuva sutiko priimti ir gydyti iki dešimties nukentėjusiųjų. Vienas jų į Vilnių atvyko prieš kelias dienas. Kurį laiką nuo žurnalistų atsiribojęs Dmitrijus Bulatovas dabar prabilo.

Jis surengtoje spaudos konferencijoje Vilniuje papasakojo apie išgyventą siaubą, kai jį kelias paras kankino ir tardė pagrobėjai. Vyriškis įtaria, kad jie buvo iš Rusijos specialiųjų pajėgų. D. Bulatovas pasakojo, kad kankintojai jį mušė nedaug, bet labai skausmingai ir profesionaliai. Vyras šiuo metu gydosi daugybinius viso kūno sumušimus. Jam buvo smarkiai įpjautas žandas, taip pat nupjauta dalis ausies.

D. Bulatovas teigė, kad nors ir buvo beveik sunaikintas fiziškai, dvasia jo liko nepalaužta. Jis kovos toliau už laisvą ir europietišką Ukrainą ir kai tik galės grįš į Kijevą pas savo bendražygius.

2014 02 06 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt