sekmadienis, balandžio 11 d.
Ukraina uždraudė įvažiuoti į šalį 16–60 metų Rusijos piliečiams vyrams
tiesa.com

Ukraina penktadienį apribojo įvažiavimą 16–60 metų Rusijos piliečiams vyrams, Maskvai praėjusį savaitgalį Kerčės sąsiauryje užėmus tris ukrainiečių karo laivus, paskelbė Ukrainos pasieniečių vadovas.

Kiek anksčiau dėl Rusijos ir Ukrainos konfrontacijos Kerčės sąsiauryje Kijevas šalies pasienio regionuose paskelbė karo padėtį. „Šiuo metu užsieniečių įvažiavimas apribotas, pirmiausia – 16–60 metų amžiaus Rusijos Federacijos piliečiams vyrams“, – per tiesiogiai transliuotą pasitarimą su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka sakė Valstybinės pasienio apsaugos tarnybos vadovas Petro Cyhykalas.

P. Porošenka sakė, kad Rusijos vyrų kelionės bus ribojamos, išskyrus „humanitarinius atvejus“. Trečiadienį Ukraina 30-čiai dienų įvedė karo padėtį 10-yje savo regionų prie Rusijos, Juodosios jūros ir Azovo jūros. Tai buvo padaryta prezidentui perspėjus dėl Rusijos pajėgų telkimo netoli Ukrainos sienų. Tai pavojingiausia per kelerius pastaruosius metus buvusių sovietinių kaimynių krizė.

Nuo pat laivų užėmimo Rusija laiko 24 ukrainiečių jūrininkus ir dėl to JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė Didžiojo dvidešimtuko (G-20) kuluaruose planuotą susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

2018 11 30 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt