trečiadienis, spalio 5 d.
Ukrainiečiai rado būdą, kaip išvengti balsavimo pseudoreferendumuose: tiesiog neatidaryti durų
Alfa.lt
Telegram/Geltonas kaspinas
Gyventojai skatinami neatidaryti durų ir nedalyvauti pseudoreferendume.

Rusijos laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose penktadienį prasidėjo vadinamasis „referendumas“ dėl prisijungimo prie Rusijos Federacijos. Chersono gyventojams patariama neatverti durų „vaikščiotojams“, kurie siūlys balsuoti „pseudoreferendumuose“.

Šią idėją telegrame pasiūlė Chersono regiono tarybos pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurijus Sobolevskis.

„Šiandien orkai gali pradėti vaikščioti iš namų į namą, „atkakliai siūlyti“ balsuoti, dalyvauti vadinamajame „referendume“. Geriausias būdas to išvengti – tiesiog neatidaryti durų. Šiomis dienomis jie neturėtų laužti durų ir bandyti įsilaužti į namus – net orkams tai būtų per daug“, – rašė jis.

Kartu J. Sobolevskis pabrėžia: jei okupantams pavyko patekti į būstą, tai jokiu būdu ukrainiečiai neturėtų imti biuletenių ir jų pildyti: „Geriausias jūsų atsisakymo pateisinimas būtų: „Nenoriu vėliau sėsti į kalėjimą.“

Jis teigia, kad šis „šou“ nesukelia jokių teisinių pasekmių nei Ukrainai, nei tarptautinei bendruomenei, tačiau „dalyvavusieji referendume vėliau gali turėti teisinių problemų“.

Kitame įraše J. Sobolevskis parodė balsavimo apylinkės, kurioje turėtų vykti balsavimas per vadinamąjį „referendumą“, nuotrauką, kur yra tik apsauga, ir juokavo, kad ten „pilna žmonių“.

„Balsavimo apylinkėje yra daugiau sargybinių nei norinčiųjų balsuoti“, – rašė jis.

Okupantai planuoja surengti pseudoreferendumus užgrobtose Chersono, Zaporižios, Donecko ir Luhansko regionų dalyse rugsėjo 23–27 d., kad šios teritorijos prisijungtų prie Rusijos Federacijos.

2022 09 23 16:22
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt