pirmadienis, spalio 18 d.
Ukrainoje apšaudytas prezidento padėjėjo automobilis, sužeistas vairuotojas
BNS
Scanpix
Apšaudytas automobilis

Netoli Kijevo nežinomi užpuolikai trečiadienį apšaudė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vyriausiojo padėjėjo Serhijaus Šefiro automobilį ir sužeidė jo vairuotoją, pranešė Nacionalinė policija.

„Šiandien apie 10 val. ryto (vietos ir Lietuvos laiku) netoli Lisnykų kaimo buvo apšaudyta prezidento pirmojo padėjėjo Serhijaus Šefiro mašina“, – sakoma policijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Kaip pranešama, į automobilį pataikė daugiau kaip 10 kulkų ir buvo sužeistas vairuotojas.

Įvykio vietoje dirba policijos tyrėjai.

Policija pradėjo užpuolikų paieškos operaciją.

„Visų, turinčių kokios nors informacijos apie pasikėsinimą į dviejų Ukrainos piliečių gyvybę, prašome pranešti policijai“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

Parlamento Nacionalinio saugumo, gynybos ir žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotoja Mariana Bezuhla patvirtino, kad buvo pasikėsinta į S. Šefiro gyvybę.

„Šaudė, ir į vairuotoją pataikė trys kulkos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ji.

Valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ (Sluha narodu), kuriai priklauso prezidento pavaduotojas, frakcijos Aukščiausioje Radoje vadovas Davydas Arachamija sakė, kad per šią ataką S. Šefiras nenukentėjo, bet buvo smarkiai sukrėstas.

„Maždaug prieš 20 minučių kalbėjausi su ponu Šefiru. Jis važiavo į darbą; jis paprastai 50 proc. atvejų pats vairuoja, 50 proc. – važiuoja su vairuotoju. Vairuotojas patyrė tris šautinius sužalojimus ir buvo hospitalizuotas. Pats Serhijus – nenukentėjęs. Viskas normalu – gyvas ir sveikas. Policija jį persodino į tarnybinį automobilį ir nuvežė į saugią vietą“, – žurnalistams parlamente sakė D. Arachamija.

„Jis šoko būklės... Jo nuomone, buvo šaudyta į jį, bet pataikė į vairuotoją“, – pridūrė frakcijos lyderis.

Pasak D. Arachamijos, kelyje, kuriame įvyko užpuolimas, yra daug vaizdo kamerų, todėl „artimiausiu metu bus daug vaizdo įrašų iš įvykio vietos“.

Vienas šaltinis teisėsaugos tarnybose sakė „Interfax“, kad į automobilį pataikė 12 kulkų.

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka savo ruožtu per „Facebook“ parašė, kad automatiniu ginklu ginkluotas užpuolikas arba užpuolikai šaudė iš miško į pravažiuojantį automobilį.

V. Zelenskis šiuo metu yra išvykęs į Niujorke vykstančią Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesiją.

Prezidentas buvo informuotas apie šį incidentą.

Generalinė prokurorė Iryna Venedyktova savo ruožtu pranešė, kad dėl pasikėsinimo į S. Šefiro gyvybę pradėtas baudžiamasis tyrimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 22 15:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt