antradienis, birželio 15 d.
Ukrainoje iki liepos pabaigos pratęsiamas dėl COVID-19 įvestas karantinas
Alfa.lt

Ukrainos vyriausybė penktadienį nusprendė pratęsti dėl COVID-19 pandemijos įvestą „lankstų“ karantiną iki liepos 31 dienos.

Jo metu bus draudžiama lankytis švietimo įstaigose didesnėmis nei 10 žmonių grupėmis, išskyrus kai kuriuos egzaminus, atestacijas ir jūrininkų mokymus.

Taip pat karantino laikotarpiu draudžiama organizuoti masinius renginius, per kuriuos nesilaikoma socialinio atstumo taisyklių.

Sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas žurnalistams sakė, kad šalyje daugėja COVID-19 pacientų, kuriems reikalinga hospitalizacija.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis liepė pareigūnams paaiškinti piliečiams, kad būtina laikytis saviizoliacijos ir socialinio atstumo sąlygų.

„Kai žmonės tai supras, jie labiau laikysis karantino“, – pažymėjo valstybės vadovas.

Ukrainoje penktadienį buvo užregistruotas didžiausias naujų COVID-19 skaičius – 921, o bendras jų skaičius priartėjo prie 35 tūkstančių.

Anot šalies pareigūnų, sergamumo lygis yra išaugęs 15 iš 24 regionų. Labiausiai paveiktos vakarinės Lvovo ir Rivnės sritys.

Pareigūnai ne kartą sakė, kad daugelis žmonių nepaisė saugos normų, praėjusį mėnesį sušvelninus suvaržymus ir atsidarius parkams, lauko kavinėms ir grožio salonams.

Tačiau kai kurie kritikai teigia, kad atvejų pagausėjimą nulėmė valdžios institucijų nesugebėjimas atpažinti užsikrėtusiųjų ir užkirsti kelio infekcijos plitimui.

Penktadienį Ukrainos teismas skyrė 17 tūkst. grivinų (568 eurų) baudą šalies vyriausiajam epidemiologui už karantino pažeidimą, šiam pasirodžius be kaukės kavinėje.

Suvaržymai Ukrainoje buvo švelninami gegužę ir birželį, kai vėl pradėjo veikti viešasis transportas, įskaitant metropoliteną ir tolimojo bei vietinio susisiekimo traukinius.

Šalyje šią savaitę buvo atnaujinti tarptautiniai skrydžiai, o dar anksčiau šį mėnesį – reisai šalies viduje.

Be Ukrainos, sušvelninus karantiną sergamumo lygis šoktelėjo dar keliose posovietinėse valstybėse, įskaitant Armėniją ir Azerbaidžaną.

Pastarojoje šalyje sekmadienį bus atnaujintas griežtas karantinas, siekiant suvaldyti protrūkį, šią savaitę informavo pareigūnai.

2020 06 20 00:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt