ketvirtadienis, spalio 29 d.
Ukrainoje – kruvinos kovos parlamente
tiesa.com

Ukrainos Aukščiausioje Radoje kilo kruvinos muštynės, kai Generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą opozicinės „Tėvynės“ partijos lyderei Julijai Tymošenko už lėšų, gautų pagal Kioto protokolą, iššvaistymą.

Buvusiai ekspremjerei, vienai iš „Oranžinės revoliucijos“ lyderių Julijai Tymošenko inkriminuojamas valdžios ir tarnybinių įgaliojimų viršijimas, užtraukiantis sunkią baudžiamąją atsakomybę. Dar pavasarį prezidentas Viktoras Janukovyčius apkaltino buvusią Julijos Tymošenko vyriausybę netikslingu 200 mln. eurų iššvaistymu. Politikė kaltinama aplinkosaugos projektams skirtus pinigus nelegaliai pervedusi į pensijų kasas.
 
Iš buvusios premjerės paimtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies.
Ekspremjerės, opozicinės „Tėvynės“ partijos lyderės Julijos Tymošenko bloko frakcijos deputatai Aukščiausioje Radoje blokavo Ukrainos parlamento tribūną, reikalaudami nutraukti politines represijas. Jie kaltino prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybę išgalvotais kaltinimais siekiant eliminuoti J. Tymošenko. Kilo muštynės, trys deputatai dėl žaizdų ir lūžių nugabenti į ligoninę. Vienam iš jų sulaužyta ranka, kitas patyrė sunkią galvos ir kaukolės traumą nuo smūgio kėde ir buvo išneštas neštuvais, daugelis kreipėsi į medikusdėl muštinių ir draskytinių žaizdų. Kaip praneša agentūra RIA, iš viso muštynėse dalyvavo apie 40 valdančiųjų „regionalų“ ir 30 opozicijoje esančių „tėvyniečių“.

2010 12 17 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt