penktadienis, liepos 1 d.
Ukrainoje net 15-mečiai tampa didvyriais, mirtinai pavojingais okupantams
Alfa.lt
Andrijus Pokrasa.

15-metis paauglys savo dronu padėjo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms surasti ir sunaikinti didžiulę Rusijos armijos koloną, artėjančią prie Kyjivo pirmosiomis karo dienomis, rašo Dailymail.co.uk.

Į Ukrainos sostinės priemiestyje gyvenantį penkiolikmetį Andrijų Pokrasą tiesiogiai kreipėsi kariškiai, prašydami padėti surasti koloną, kuri važiavo E40 greitkeliu tarp Kyjivo ir Žytomyro. Pareigūnai kreipėsi į 15-metį, nes žinojo, kad jis praėjusiais metais įsigijo plataus vartojimo mini droną ir tapo labai įgudusiu pilotu, pranešė „Global News“.

A. Pokrasa, prisidengdamas tamsa, nuskraidino droną į netoliese esantį lauką ir sėkmingai padarė atvažiuojančios kolonos nuotraukas bei nustatė GPS koordinates, kurias jo tėvas per socialinius tinklus perdavė Ukrainos kariškiams.

Po kelių minučių Ukrainos artilerija apšaudė greitkelį netoli Berezikos ir sunaikino konvojų maždaug už 30 km nuo Kyjivo centro.

Ši operacija buvo tokia sėkminga, kad kariškiai perdavė paaugliui valdyti aukštos klasės droną su didesniu nuotoliu ir dėl to jis padėjo sunaikinti dar kelis Rusijos tankų ir šarvuočių dalinius.

„[Pokrasa] buvo vienintelis, kuris tame regione turėjo patirties su dronais, – sakė Jurijus Kasjanovas, teritorinės gynybos padalinio, kuris bendradarbiavo su paaugliu, vadas. – Jis tikras didvyris. Ukrainos didvyris.“

Pats A. Pokrasa šią patirtį apibūdino kaip „labai, labai baisią“, tačiau sakė, kad norėjo užkirsti kelią Rusijos okupantams pulti jo gimtąjį miestą.

„[Teritorinės gynybos pajėgos] pateikė mums informaciją, kur maždaug galėtų būti Rusijos kolona. Mūsų tikslas buvo rasti tikslias koordinates ir pateikti jas kariams... Pateikiau jiems koordinates ir nuotraukas, o po to jie nusitaikė į tą vietą“, – pasakojo paauglys drono pilotas.

Ukrainos bepiločių orlaivių panaudojimas buvo neatsiejama sėkmės dalis atmušant Vladimiro Putino pajėgas iš Kijevo apylinkių ir tebėra itin veiksmingas metodas kovojant su agresoriais rytiniame Donbaso regione.

Karinės paskirties bepiločiai orlaiviai, pavyzdžiui, Turkijoje pagaminti „Bayraktar TB-2“, nuo karo pradžios padėjo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms padaryti didelių nuostolių Rusijos motorizuotiesiems daliniams. Tačiau net ir paprasti plataus vartojimo dronai pasirodė esantys neįkainojami sekant Rusijos karių judėjimą, kad būtų galima informuoti apie karinės strategijos raginimus ir nukreipti artilerijos ugnį.

J. Kasjanovas teigė, kad jo teritorinės gynybos padalinys suteikė A. Pokrasai ir jo šeimai apsaugą, kol paauglys atliko gyvybiškai svarbų darbą.

A. Pokrasa savo ruožtu „Global News“ pasakojo, kad suprato su tuo susijusią riziką ir bijojo, tačiau sakė žinąs, kad „kitaip negaliu“.

Šis šaunus dronų operatorius yra vienas iš daugelio Ukrainos paauglių, kurie yra per jauni stoti į kariuomenę, tačiau prisidėjo prie karo veiksmų perduodami informaciją teritorinės gynybos daliniams ir dirbdami žvalgais, rašo Dailymail.co.uk.

„Jie jaučiasi laisvais žmonėmis laisvoje šalyje, todėl nori būti jos dalimi“, – sakė J. Kasjanovas.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 09 10:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt