pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Uraganas grąsina milijonams amerikiečių
tiesa.com

60 mln. amerikiečių – tokiam skaičiui žmonių pirmadienio naktį grasina uraganas „Sandy“. Žmonės iš pavojingų zonų buvo pradėti evakuoti savaitgalį. Manoma, kad labiausiai nukentės tokie didesni miestai kaip Bostonas, Niujorkas, Vašingtonas, Baltimorė arba Filadelfija. Būtent šie miestai apgyvendinti tankiausiai.

Meteorologai sako, kad uraganas „Sandy“ gali būti didžiausia JAV žemyninę dalį pasiekusi audra, sukelsianti stiprius vėjus ir pavojingus potvynius. Pasak specialistų, „Sandy“ – reta, hibridinė „superaudra“, kurią suformavo Arkties srautas, apsisukęs aplink atogrąžų audrą, ir kad jis į kai kurias vietas gali atnešti iki 30 cm lietaus ir gausų sniegą kai kur toliau žemyne. Prognozuojama, kad vėjo greitis, kuris savaitgalį siekė 120 kilometrų per valandą, gali dar sustiprėti uraganui „Sandy“ susiliejus su iš JAV vakarų atkeliaujančia sniego audra.

„Sandy“ jaukia ir kandidatų į JAV prezidento postą planus. Kaip praneša BBC, Mittas Romney ir Barackas Obama keičia rinkimų kampanijos renginių tvarkaraščius, o kai kuriuos renginius netgi atšaukia.

Respublikonų kandidatas į prezidentus M. Romney dėl prasto oro sekmadienį atšaukė rinkimų kampanijos renginį Virdžinijos valstijoje. Prezidentas B. Obama į Floridos valstiją vyko sekmadienį, o ne pirmadienį. Be to, kad iš Baltųjų rūmų galėtų stebėti slenkančią audrą ir jos padarinius, prezidentas atšaukė pirmadienį ir antradienį Virdžinijos ir Kolorado valstijose planuotus renginius.

Meteorologai sako, kad uraganas „Sandy“ gali būti didžiausia JAV žemyninę dalį pasiekusi audra.

2012 10 29 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt