antradienis, lapkričio 30 d.
V. Makėjus: ES sankcijos Baltarusijai yra „beprasmiškos ir kontraproduktyvios“
BNS
Scanpix
V. Makėjus

Dėl Lenkijos pasienyje kilusios migrantų krizės Europos Sąjungos (ES) Baltarusijai taikomos sankcijos yra „beprasmiškos“ ir „kontraproduktyvios“, sekmadienį pareiškė Minskas.

Tokius komentarus Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus išsakė ES užsienio politikos vadovui Josepui Borrelliui per pirmąjį aukšto lygio Briuselio ir Minsko kontaktą nuo krizės pradžios, dėl kurios Vakarai kaltina autoritarinę Baltarusiją.

Tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Artimųjų Rytų, šiuo metu būriuojasi prie ES ir Baltarusijos sienos, o dėl kilusios krizės Briuselis kaltina Aliaksandro Lukašenkos režimą.

J. Borrellis kiek anksčiau yra pareiškęs, kad Briuselis pirmadienį išplės savo sankcijas, kurios apims visus, kurie „dalyvauja gabenant migrantus“ į Baltarusiją, įskaitant oro linijų bendroves, kelionių agentūras ir pareigūnus.

Paskelbtame pranešime teigiama, kad V. Makėjus informavo J. Borrellį apie „veiksmus, kurių ėmėsi Baltarusija, siekdama sumažinti migrantų iš Azijos, Afrikos ir Artimųjų Rytų šalių srautą“.

Politikai taip pat aptarė bendradarbiavimą su JT vadovaujamomis organizacijomis, siekiant suteikti pagalbą šimtams pasienyje įstrigusių ir šąlančių migrantų, pareiškė Minskas.

Tviteryje J. Borrellis parašė, kad pokalbio su V. Makėjumi metu atkreipęs dėmesį į „nesaugią humanitarinę padėtį pasienyje su ES“.

„Žmonių gyvybes reikia ginti, o humanitarinėms organizacijomis reikia suteikti prieigą“, – parašė J. Borrellis.

„Dabartinė situacija yra nepriimtina, ir šią problemą būtina spręsti. Žmonių negalima išnaudoti kaip ginklo“, – pridūrė jis.

Varšuva sekmadienį sulaikiusi dešimtis migrantų, perėjusių Lenkijos sieną iš Baltarusijos, ir perspėjo apie galimą didesnį proveržį artėjant ES posėdžiui dėl sankcijų Baltarusijai išplėtimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 14 22:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt