ketvirtadienis, sausio 27 d.
V. Putinas: 2021 m. Rusija „tvirtai“ gynė savo interesus
BNS
Scanpix
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo Naujųjų metų kalboje pareiškė, kad Maskva „tvirtai“ gynė savo interesus 2021-aisiais – metais, kuriuos žymėjo beprecedentis susidorojimas su opozicija ir išaugusi įtampa su Vakarais.

„Mes tvirtai ir nuosekliai gynėme savo nacionalinius interesus, šalies ir piliečių saugumą“, – sakė V. Putinas.

Šiais metais Rusija ėmėsi rimtų susidorojimų su V. Putiną kritikuojančiomis organizacijomis ir asmenimis; ši kampanija prasidėjo jo balsingiausio kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimu vasarį.

Be to, naujas aukštumas pasiekė tarp Rusijos ir Vakarų tvyranti įtampa.

Ketvirtadienį V. Putinas ir JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) telefonu aptarė augančią įtampą dėl Ukrainos.

Kremliaus šeimininkas, valdžioje esantis nuo 1999 metų, taip pat išreiškė paramą rusams, praradusiems artimuosius dėl COVID-19. Jo šalis yra viena labiausiai pasaulyje nukentėjusių nuo pandemijos.

„Klastinga liga nusinešė dešimtis tūkstančių gyvybių“, – sakė V. Putinas.

„Noriu išreikšti nuoširdų palaikymą visiems, netekusiems giminių, artimųjų, draugų“, – pridūrė jis.

Rusijos valstybinė statistikos agentūra ketvirtadienį pranešė, kad lapkritį nuo koronaviruso šalyje mirė daugiau nei 71 tūkst. žmonių – daugiausia per vieną mėnesį nuo pandemijos pradžios.

V. Putinas taip pat sakė rusams, kad Maskvos „pagrindinis tikslas“ ateičiai yra „tobulinti žmonių gerovę ir gyvenimo kokybę“.

Jo kalba pirmiausia transliuota prieš pat vidurnaktį Tolimųjų Rytų Kamčiatkos pusiasalyje (14 val. Lietuvos laiku), ją taip pat skelbė Rusijos naujienų agentūros.

Rusija Naujuosius metus švenčia per 11 laiko juostų, pradedant Kamčiatka ir baigiant vakariniu Kaliningrado eksklavu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 31 15:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt