pirmadienis, spalio 18 d.
V. Putinas apie migrantų srautą iš Baltarusijos: Rusija čia niekuo dėta, kalbėkitės su Minsku
BNS
Scanpix
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Vakari turi tiesiogiai su Baltarusija spręsti migrantų krizės klausimus.

„Eikite kalbėtis su Baltarusijos valdžia, ko jūs su mumis kalbatės? Rusija čia niekuo dėta“, – sakė V. Putinas per spaudos konferenciją po Maskvoje įvykusio susitikimo su Baltarusijos autoritariniu prezidentu Aliaksandru Lukašenka.

Taip V. Putinas pakomentavo Vakarų šalių lyderių išsakytus raginimus jam paveikti Minską sprendžiant afganistaniečių, susitelkusių prie Lietuvos ir Lenkijos sienų, problemą.

„Kolegos iš Vakarų ir kai kurių Europos šalių lyderiai ragina mane imtis bendrų veiksmų, motyvuodami Baltarusijos pasienyje su Lietuva ir Lenkija kilusia krize, ir prašo kažkaip paveikti. Atsakymas labai paprastas: tai mūsų neliečia, tai ne mūsų siena, tai Baltarusijos siena ir Lietuvos bei Lenkijos sienos“, – sakė jis.

A. Lukašenka savo ruožtu sakė, kad Vakarai prašo V. Putino paspausti Minską dėl migrantų, ir padėkojo šiam už jo poziciją šiuo klausimu.

„Europos Sąjunga ir kiti bando spręsti šią problemą, be kita ko, ir reiškiant kažkokias pretenzijas Rusijai, mano kolegai [V. Putinui]. Jūs esą paveikite, paspauskite Lukašenką“, – kalbėjo jis.

„Esu dėkingas jam už jo poziciją, kurią išsako: Baltarusija turi vadovybę, valdžią – prašom, kreipkitės, spręskite šią problemą ten“, – sakė jis.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Vidurio Rytų – pastaraisiais mėnesiais nelegaliai kirto arba bandė kirsti trijų su Baltarusija besiribojančių Europos Sąjungos valstybių narių – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos – sienas. ES laiko tai Minsko hibridine agresija.

ES atstovybė Minske trečiadienį pareiškė protestą Baltarusijai dėl išaugusių migrantų srautų šios valstybės pasienyje su Bendrijos narėmis.

„ES smerkia migrantų naudojimą politiniais tikslais ir ragina Baltarusijos valdžios institucijas nutraukti šią praktiką. Neteisėta migracija negali būti derybų objektas“, – sakoma jos pranešime.

Redaktorė Silvija Čibirienė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 10 12:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt