pirmadienis, gegužės 10 d.
V. Putinas gali susitikti su J. Bidenu. Ir jau greitai
BNS

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas sekmadienį pareiškė, kad Rusijos valstybės vadovo ir JAV prezidento Joe Bideno susitikimas gali įvykti birželį.

Tarp Rusijos ir Vakarų smarkiai išaugus įtampai dėl Ukrainos konflikto, naujų sankcijų Maskvai ir įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatos, J. Bidenas anksčiau šį mėnesį pasiūlė abiem lyderiams susitikti neutralioje šalyje.

Kremlius pareiškė vis dar svarstantis tokį pasiūlymą, tačiau sekmadienį J. Ušakovas pranešė, kad vyksta pasirengimas.

„Kalbame apie birželį, yra net konkrečios datos“, – Rusijos valstybinei televizijai „Rossija 1“ sakė jis.

Per tą pačią laidą Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakartojo jo vadovaujamos ministerijos anksčiau šį mėnesį padarytą pareiškimą, kad susitikimo pasiūlymas „buvo priimtas palankiai ir šiuo metu yra svarstomas“.

Baltieji rūmai penktadienį pranešė, kad J. Bidenas birželį dalyvaus Didžiojo septyneto viršūnių susitikime Didžiojoje Britanijoje, taip pat NATO ir ES viršūnių susitikimuose Briuselyje, tačiau nenurodė, ar J. Bidenas šios kelionės metu į savo darbotvarkę įtrauks ir susitikimą su V. Putinu.

Austrija ir Suomija jau išreiškė norą surengti tokį galimą dviejų lyderių susitikimą.

Įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono kiek sumažėjo nuo praėjusio penktadienio, kai Rusija pradėjo atitraukti savo karines pajėgas, kurios dalyvavo pratybose netoli Ukrainos, o A. Navalnas nutraukė savo bado streiką.

Karinės pratybos ir didelių Rusijos karinių pajėgų sutelkimas prie Ukrainos šiaurinių ir rytinių sienų, taip pat ir 2014 metais aneksuotame Kryme, sukėlė nerimą Vakaruose ir paskatino J. Bideną paraginti Maskvą trauktis.

J. Bidenas taip pat perspėjo Rusiją dėl pasekmių, jeigu A. Navalnas mirs kalėjime. Opozicionierius pradėjo bado streiką reikalaudamas tinkamo medicininio gydymo.

Kremlius anksčiau šį mėnesį pareiškė, jog yra gerai, kad J. Bidenas siekia dialogo su V. Putinu, tačiau taip pat sukritikavo Vašingtoną už tai, kad šis išsiuntė 10 Rusijos diplomatų ir įvedė naujų sankcijų dėl Rusijos tariamo kišimosi į JAV prezidento rinkimus.

Maskva sureagavo išsiųsdama dešimt JAV diplomatų ir uždrausdama keliems J. Bideno administracijos pareigūnams atvykti į šalį.

Padidėjus įtampai, JAV ambasadorius Maskvoje Johnas Sullivanas buvo atšauktas konsultacijomis po to, kai Maskva rekomendavo jam laikinai išvykti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 25 18:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt