šeštadienis, gruodžio 5 d.
V.Putinas įspėja pasaulį – gresia katastrofa
tiesa.com

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį perspėjo, kad pasauliui gresia „katastrofa“, jei nebus surastas diplomatinis Šiaurės Korėjos problemos sprendimas.

Jo nuomone, griežtesnės sankcijos Pchenjanui, savaitgalį surengusiam kol kas galingiausią savo branduolinį bandymą, būtų neveiksmingos.

Jungtinės Valstijos pirmadienį apkaltino Šiaurės Korėją „prašant karo“ ir paragino imtis „griežčiausių įmanomų priemonių“ prieš Pchenjaną po jo šeštojo branduolinio bandymo.

Šiaurės Korėja sekmadienį paskelbė išbandžiusi vandenilinę bombą, kurią gali nešti raketa. Šis pranešimas dar labiau pakurstė Pchenjano nesutarimus su tarptautine bendruomene dėl draudžiamų ginklų programų.

V.Putinas antradienį pabrėžė, kad Rusija „smerkia“ Šiaurės Korėjos „provokacinius“ veiksmus.

„Tačiau bet kokios sankcijos šioje situacijoje yra beprasmiškos ir neveiksmingos“, – sakė jis spaudos konferencijoje po BRICS valstybių – Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) – viršūnių susitikimo Pietų Kinijoje.

Rusijos prezidentas paragino šią krizę spręsti dialogo keliu, nes visi kiti variantai gali tik dar labiau eskaluoti situaciją.

„Visa tai gali sukelti pasaulinę katastrofą ir pareikalauti daugybės gyvybių“, – pabrėžė V.Putinas.

2017 09 05 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt