ketvirtadienis, sausio 27 d.
V. Putinas: Karas Donbase panašėja į genocidą
Alfa.lt
Rusijos URM
V. Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas griežtina savo retoriką dėl padėties Ukrainoje, sakydamas, kad karas Donbase atrodo kaip genocidas – skelbia „BBC“.

Rusijos remiami sukilėliai Donbase kovoja su Ukrainos kariuomene nuo 2014 m., tačiau įtampa auga, nes Rusija telkia daugiau karių pasienyje.

Baiminamasi, kad Rusija planuoja įsiveržti į Ukrainą, ką Maskva neigia. Antradienio Joe Bideno ir V. Putino vaizdo pokalbis buvo vertinamas kaip bandymas sumažinti įtampą.

Vašingtonas ir jo sąjungininkai perspėjo Kremlių dėl griežtų sankcijų, jei šis vėl puls savo kaimynę.

Rusija apkaltino Ukrainą provokavimu ir siekė garantijų prieš NATO plėtrą į rytus ir ginklų dislokavimą šalia Rusijos.

Ukrainos valdžia teigia, kad Maskva sausio pabaigoje gali planuoti karinį puolimą, nors JAV pareigūnai pabrėžia, kad dar neaišku, ar tai įvyks.

Rusofobija

Rusijos prezidento pasisakymai buvo skirti spręsti rusakalbių, kurių daugelis gyvena Rytų Ukrainos Donbaso regione, diskriminacijos už Rusijos sienų problemą. Jis mano, kad rusofobija yra pirmasis žingsnis genocido link.

„Matome ir žinome, kas vyksta Donbase“, – pažymėjo jis, turėdamas omenyje konflikto zoną. – „Tai tikrai atrodo kaip genocidas.“

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki atmetė tokias pastabas, sakydama, kad Rusija garsėja savo retorikos ir dezinformacijos eskalavimu, „todėl manau, kad turime dėti savo pastangas, kad su savo visuomene bendrautume su kruopele skepticizmo“.

J. Bidenas pusantros valandos telefonu informavo Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį apie pokalbį su V. Putinu. Abu lyderiai aptarė „saugumo situaciją aplink Ukrainą ir perspektyvas suaktyvinti taikos susitarimą“, sakoma Ukrainos prezidento pareiškime.

JAV prezidentas taip pat kalbėjosi su šalia Rusijos sienų esančių NATO narių lyderiais.

Manoma, kad prie Ukrainos sienų yra sutelkta daugiau nei 90 000 Rusijos karių. Didelė dalis pastarojo meto Rusijos kariuomenės susikaupimo yra Kryme. Kariai renkasi ir prie Donbaso.

Daugiau nei 14 000 žmonių žuvo per septynerius konflikto metus, kai Rusijos remiamos pajėgos užėmė dideles teritorijas Ukrainos rytuose.

2021 12 12 19:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt