pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
V. Putinas: konfliktas Rytų Ukrainoje „primena genocidą“
BNS
Scanpix
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Rytų Ukrainoje tarp Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų verdantis konfliktas „primena genocidą“.

Tai jis pareiškė tvyrant įtampai su Vakarais ir JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) besiruošiant pokalbiams su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu bei kitų Rusijos pašonėje esančių šalių vadovais, susirūpinusiais dėl Kremliaus karinės agresijos.

„Turiu pasakyti, kad rusofobija yra pirmasis žingsnis genocido link“, – sakė V. Putinas, atsakydamas į klausimą per prezidentinės žmogaus teisių tarybos posėdį.

„Jūs ir aš žinome, kas vyksta Donbase“, – pareiškė jis, turėdamas galvoje rytinius Ukrainos Luhansko ir Donecko regionus, kur nuo 2014 m. Kijevo pajėgos kovoja su prorusiškais separatistais.

„Tai tikrai primena genocidą“, – pridūrė V. Putinas.

Rusijos prezidentas yra ir anksčiau pareiškęs panašių palyginimų apie karą Rytų Ukrainoje, įskaitant 2015 ir 2019 metus.

Daugelis Ukrainos žmonių kalba ir ukrainietiškai, ir rusiškai, nors pietiniuose ir rytiniuose bei kai kuriuose centriniuose regionuose vyrauja rusakalbiai, ir tradiciškai jie buvo draugiškesni Rusijos atžvilgiu.

2014 m. per provakarietišką Maidano revoliuciją buvo nuverstas Maskvos remtas Ukrainos režimas.

Po to Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymą, o Kijevo pajėgos tebėra įsitraukusios į konfliktą su prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje.

Kijevas kaltina Maskvą, kad ši į Ukrainos rytus siunčia karių ir ginklų, siekdama kurstyti konfliktą, jau pareikalavusį per 13 tūkst. gyvybių. Rusija tai neigia, nors įrodymai rodo priešingai.

JAV ir kitos Kijevo sąjungininkės pastarosiomis savaitėmis reiškia susirūpinimą, kad Rusija telkia karius palei Ukrainos sienas ir gali planuoti įsiveržimą į savo kaimynę.

Anksčiau šią savaitę J. Bidenas kalbėjosi su V. Putinu vaizdo ryšiu ir perspėjo Rusiją dėl skaudžių sankcijų, jei ši imsis karinių veiksmų prieš Ukrainą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 10 12:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt