sekmadienis, gruodžio 5 d.
V. Putinas nurodė „Gazprom“ lapkritį padidinti dujų tiekimą Europos Sąjungai
BNS
gazprom.com

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį nurodė energetikos milžinei „Gazprom“ ateinantį mėnesį padidinti gamtinių dujų tiekimą Vokietijai ir Austrijai, kai tik bus sukauptas pačiai Rusijai reikalingas atsargų kiekis.

Švelninant dėl COVID-19 pandemijos įvestus suvaržymus Europos ekonomikos vėl pradėjo didinti apsukas, o išaugus paklausai dujų kainos pastarosiomis savaitėmis pasiekė rekordines aukštumas. Padėtį dar labiau blogino sumažėjusi atsinaujinančių šaltinių energijos gamyba, tačiau kai kurie kaltino Maskvą energijos krizę sąmoningai aštrinant.

V. Putinas trečiadienį nurodė „Gazprom“ vadovui Aleksejui Mileriui iki lapkričio 8 d. baigti pildyti Rusijos dujų saugyklas ir tuomet „pradėti laipsniškai didinti dujų kiekį jūsų požeminėse saugyklose Europoje – Austrijoje ir Vokietijoje“.

Per televizijos parodytą susitikimą su energetikos sektoriaus pareigūnais V. Putinas sakė, kad šis grafikas leistų „Gazprom“ „įvykdyti sutartimis numatytus įsipareigojimus aprūpinti partnerius Europoje dujomis rudens ir žiemos laikotarpiu“.

Rusijos lyderis pridūrė, kad toks žingsnis sukurtų „palankesnę padėtį visos Europos energijos rinkoje“.

Kritikai Vakarų šalių sostinėse kaltino Maskvą sąmoningai nedidinant energijos išteklių tiekimo ir stengiantis dirbtinai išpūsti kainas, kad padidintų spaudimą Europai sudaryti ilgalaikių tiekimo sutarčių, taip pat išduoti sertifikatus neseniai užbaigtam statyti kontroversiškam dujotiekiui „Nord Stream 2“.

Kremlius anksčiau trečiadienį nurodė, kad derybos dėl dujų kainų su proeuropietiškos Moldovos vyriausybe yra „išskirtinai komercinės“, ir neigė, kad daromas koks nors politinis spaudimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 28 09:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt