ketvirtadienis, sausio 27 d.
V. Putinas: po SSRS žlugimo uždarbiavau taksi vairuotoju
Alfa.lt
Twitter@PresidentofRussia
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gailisi dėl Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 m. ir atskleidė, kad, norėdamas turėti daugiau pajamų dirbo taksi vairuotoju, skelbia „BBC“.

V. Putino pasisakymai paskelbti dokumentiniame filme „Rusija, naujausia istorija“, kuris buvo parodytas sekmadienį.

„Tai buvo istorinės Rusijos skilimas Sovietų Sąjungos vardu“, – sakė jis ir pridūrė, kad Vakaruose buvo manoma, kad tolesnis Rusijos skilimas – tik laiko klausimas.

Gerai žinoma, kad V. Putinas SSRS žlugimą vertina kaip tragediją, tačiau jo pasisakymai apie tuometinius asmeninius sunkumus yra nauji.

„Kartais tekdavo užsidirbti papildomų pinigų, – pasakojo jis. – Turiu omenyje, užsidirbti papildomų pinigų dirbant privačiu vairuotoju. Nemalonu apie tai kalbėti atvirai, deja, taip buvo.“

Tuo metu Rusijoje taksi buvo retenybė, o daugelis asmenų vežiojo nepažįstamus žmones, kad galėtų sudurti galą su galu. Kai kurie netgi naudojo darbines transporto priemones, pavyzdžiui, greitosios pagalbos automobilius, kaip taksi.

Žinoma, kad V. Putinas yra buvęs sovietų saugumo tarnybos KGB agentas, tačiau dešimtojo dešimtmečio pradžioje jis dirbo Sankt Peterburgo mero Anatolijaus Sobčako biure. Jis teigia, kad iš KGB pasitraukė po 1991 m. rugpjūčio pučo prieš Sovietų Sąjungos prezidentą Michailą Gorbačiovą, dėl kurio SSRS subyrėjo.

Šios V. Putino pastabos dėl SSRS žlugimo gali paskatinti spėliones apie jo ketinimus Ukrainos, buvusios sovietinės respublikos, atžvilgiu. Rusija prie sienos su Ukraina subūrė daugiau nei 90 000 karių ir baiminamasi, kad planuoja įsiveržti. Rusija tai neigia, kaltindama Ukrainą provokavimu ir siekdama garantijų prieš NATO plėtrą į rytus.

2021 12 13 13:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt