trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
V. Putinas priėmė Baltarusijos lyderį derybų dėl glaudesnių ryšių
BNS
Scanpix
A. Lukašenka ir V. Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį priėmė Baltarusijos autoritarinį lyderį Aliaksandrą Lukašenką, kuris tampa vis labiau priklausomas nuo Maskvos paramos, augant įtampai Minsko santykiuose su Vakarais.

A. Lukašenka padėkojo V. Putinui už „labai rimtą Rusijos paramą“ ir pažadėjo, kad jo šalis grąžins savo skolas.

Savo ruožtu V. Putinas per derybas Sankt Peterburge gyrė Baltarusiją kaip „patikimą ir stabilią partnerę“.

Dėl koronavirusinės pandemijos nukentėjusi Baltarusijos ekonomika sulaukė naujo smūgio, Europos Sąjungai paskelbus jos eksportą varžančių skausmingų sankcijų už Minsko gegužės 23 dieną priverstinai nutupdytą keleivinį lėktuvą, siekiant suimti vieną opozicijos tinklaraštininką.

A. Lukašenka pasmerkė šiuos suvaržymus ir paskelbė, kad atsakydama į ekonomines sankcijas Baltarusija nutraukia bendradarbiavimą su ES siekiant sustabdyti nelegalią migraciją.

Lietuva, suteikusi prieglobstį Baltarusijos opozicijos veikėjams, kaltina Baltarusijos valdžią skatinant neteisėtų migrantų srautus iš Irako ir kitų Artimųjų Rytų bei Afrikos šalių. ES sienų apsaugos agentūra pažadėjo padidinti paramą Lietuvai, kad padėtų sustabdyti migrantų bangą.

Po pernai rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos Vakarų šalys ir baltarusių opozicija laiko suklastotais, Minsko režimas ėmėsi brutalių priemonių beprecedenčiam protestų judėjimui nuslopinti. Buvo areštuota per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai buvo sumušti policijos, keli protestuotojai žuvo. Visi pagrindiniai A. Lukašenkos oponentai buvo įkalinti ar priversti pasitraukti į užsienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 13 17:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt