antradienis, rugsėjo 22 d.
V. Putinas ragina visas puses „rasti išėjimą“ iš Baltarusijos krizės
BNS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino Baltarusijos valdžią ir opoziciją rasti sprendimą politinei krizei, kilusiai po ginčijamų rinkimų.

„Šio proceso šalys turi pakankamai sveiko proto, kad rastų išėjimą nesiimdamos kraštutinumų“, – pareiškė V. Putinas interviu valstybinei televizijai.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 m. Opozicija šiuos rezultatus laiko suklastotais.

Europos Sąjungos šalių ambasadoriai Minske ketvirtadienį pasmerkė Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos, raginančios atsistatydinti A. Lukašenką ir surengti naujus rinkimus, narių persekiojimą.

V. Putinas anksčiau perspėjo ES lyderius nesikišti į Baltarusijos reikalus, o ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi „įgyvendinti savo įsipareigojimus“ Baltarusijai pagal daugiašalius ir dvišalius susitarimus dėl suvereniteto ir stabilumo išsaugojimo.

Be to, Kremliaus šeimininkas per interviu sakė, kad A. Lukašenkos prašymu Rusijoje suformuotas teisėsaugos institucijų darbuotojų rezervas, kuris būtų panaudojamas, jei situacija Baltarusijoje taptų nekontroliuojama.

Visgi Rusijos lyderis pripažino, kad Baltarusijoje yra problemų, „antraip žmonės neitų į gatves“.

V. Putinas pridūrė besitikintis, kad visas problemas pavyks išspręsti taikiai.

Mitingai prasidėjo valdžiai lojaliai rinkimų komisijai paskelbus, kad A. Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją prezidento poste, surinkęs apie 80 proc. balsų.

Baltarusių jėgos struktūros per taikius protestus sulaikė beveik 7000 žmonių, šimtai iš jų skundėsi, kad milicija prieš juos smurtavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 27 20:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt