trečiadienis, rugsėjo 23 d.
V. Putinas: Rusija pageidauja „stabilios“ Baltarusijos
Alfa.lt

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad norėtų matyti „stabilią“ kaimyninę Baltarusiją po sekmadienį šioje šalyje vyksiančių prezidento rinkimų, Minskui apkaltinus Maskvą, kad ji pasiuntė į šalį samdinių neramumams pakurstyti.

Kremliaus pranešimas buvo paskelbtas po V. Putino pokalbio telefonu su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka. Be kitų klausimų, jiedu aptarė Baltarusijoje artėjant rinkimams padidėjusią įtampą.

Nurodoma, kad Rusijos lyderis per pokalbį pabrėžė, jog Maskva „suinteresuota, kad Baltarusijoje išliktų stabili vidaus politikos padėtis ir artėjantys prezidento rinkimai vyktų ramioje atmosferoje.

A. Lukašenkos autoritariniam valdymui nelauktai stiprų iššūkį metė opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja. Tūkstančiai jos šalininkų pastarosiomis dienomis dalyvavo kampanijos mitinguose, per kuriuos buvo raginama užbaigti jau 26 metus gyvuojantį A. Lukašenkos režimą.

Baltarusijos saugumo tarnybos praėjusią savaitę sulaikė 33 Rusijos piliečius ir paskelbė, kad jie yra Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“, esą kontroliuojamos vieno artimo V. Putino sąjungininko, nariai.

Kremlius nurodė, kad lyderiai „apsikeitė nuomonėmis“ dėl šių asmenų arešto.

Pranešime sakoma, kad jiedu išreiškė „įsitikinimą, jog susidariusi padėtis bus išspręsta tarpusavio supratimo dvasia, būdinga abiejų šalių bendradarbiavimui“.

Baltarusija apkaltino areštuotus rusus siekus destabilizuoti padėtį šalyje kurstant masinius neramumus išvien su opozicijos lyderiais.

Rusija pareikalavo, kad Baltarusija paleistų sulaikytuosius, kurie, anot Maskvos, niekuo nenusižengė.

2020 08 07 18:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt