penktadienis, rugsėjo 18 d.
V. Putinas: Rusija suteiks Baltarusijai 1,5 mlrd. dolerių valstybinę paskolą
Alfa.lt

Rusija suteiks Baltarusijai 1,5 mlrd. dolerių (1,26 mlrd. eurų) valstybinę paskolą, pirmadienį per derybas su Aliaksandru Lukašenka pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Visai neseniai vizito Baltarusijoje buvo nuvykęs RF vyriausybės pirmininkas Michailas Mišustinas. Žinau, kad jis surengė labai rimtas, dideles derybas, ir jos buvo sėkmingos visomis mūsų sąveikos kryptimis. Beje, finansinėje sferoje taip pat. Susitarėme, kad šią sunkią akimirką Rusija suteiks Baltarusijai 1,5 mlrd. dolerių valstybinį kreditą“, – pareiškė V. Putinas, Sočyje priėmęs A. Lukašenką.

„Ir mes tai įvykdysime. Dabar, kiek yra žinoma, mūsų finansų ministrai dirba šiuo klausimu“, – nurodė Rusijos prezidentas.

„Turime galimybę ramiai – tam dabar ir susirinkome – apie viską pakalbėti, bet pirmiausia, žinoma, turime aptarti ekonominius klausimus, nes daugiau nei 21 proc. (prekybos apyvartos) smukimas vis dėlto nėra mažas; tai nėra susiję su mūsų darbu, tai susiję būtent su pasaulinėmis tendencijomis dėl koronaviruso. Tačiau mes kartu kovosime su koronavirusu ir, esu tikras, įveiksime dabartinius ekonomikos sunkumus. Neatsitiktinai paminėjau ir paskolą, kurią Rusija artimiausiu metu planuoja suteikti Baltarusijai. Tikiuosi, kad tai atsispindės ir (Baltarusijos) finansų rinkose“, – sakė V. Putinas.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatalana Cichanouskaja kritiškai įvertino žinią apie Rusijos 1,5 mlrd. JAV dolerių valstybinę paskolą Baltarusijai.

„Aš tikiuosi, kad (Vladimiras) Putinas supranta, kad būtent (Aliaksandras) Lukašenka, o ne mūsų tauta turės tą paskolą atiduoti“, – parašė S. Cichanouskaja savo kanale „Telegram“.

„Mano komentaras – tai kreipimasis į Rusijos piliečius: „Brangūs rusai! Jūs savo mokesčiais sumokėsite už mūsų sumušimus. Mes esame įsitikinę, kad jūs to nenorėtumėte“. Tai gali pratęsti Lukašenkos agoniją, bet neužkirs kelio tautos pergalei“, – pareiškė S. Cichanouskaja.

2020 09 14 20:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt