penktadienis, rugsėjo 18 d.
V. Putinas žada A. Lukašenkai, kad Rusija padės apsaugoti Baltarusijos suverenitetą
BNS

Rusija turi labai konkrečių įsipareigojimų Baltarusijai pagal daugiašalius ir dvišalius susitarimus dėl suvereniteto ir stabilumo išsaugojimo, ir Maskva yra pasiruošusi juos vykdyti, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Nėra būtinybės ką nors slėpti. Juose yra atitinkami straipsniai, kuriuose kalbama apie tai, kad visos valstybės narės, priklausančios šioms organizacijoms, įskaitant ir Sąjungos valstybę – o ten tik dvi valstybės narės: Rusija ir Baltarusija – privalo teikti viena kitai pagalbą ir išsaugant suverenitetą, išorines sienas, ir užtikrinant stabilumą. Ten taip ir parašyta“, – sakė V. Putinas interviu televizijai „Rossija 1“. 

„Todėl mes turime įsipareigojimų Baltarusijai, ir Aliaksandras Lukašenka taip ir iškėlė šį klausimą – [sakydamas], kad norėtų, kad mes suteiktume jam atitinkamą pagalbą, iškilus būtinybei“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

„Aš atsakiau, kad Rusija įvykdys visus savo įsipareigojimus“, – pridūrė jis.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas A. Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 metų. Opozicija šiuos rezultatus laiko suklastotais.

(SCANPIX nuotr.)

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 27 16:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt