antradienis, rugpjūčio 9 d.
V. Putino generolų valymas: atima ne tik pinigus duonai, bet dar ir pasodina už grotų
Alfa.lt
RIAN
Vladimiras Putinas

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios žiniasklaidoje vis pasirodo naujų pranešimų apie Vladimiro Putino nepasitenkinimą karine vadovybe. Kai kuriems pasiseka būti tiesiog atleistiems, kiti stoja prieš teismą.

Projekto „FreeDom“ žurnalistai pateikė informaciją apie Rusijos generolus, kurie buvo pašalinti iš savo pareigų.

Generolas leitenantas Viktoras Voronovas buvo armijos logistikos karininkas, karinės apygardos vado pavaduotojas atsakingas už materialinę paramą Pietų regione, kuris ribojasi su Ukraina.

V. Voronovas dabar tarp savų yra matomas kaip išdavikas, kuris atsakingas dėl Rusijos kariuomenės silpnumo ir yra kaltinamasis byloje.

Prokuratūra kaltina generolą lėšų iššvaistymu, esą jis pinigus išleido ne „antrai pasaulio armijai“, o savo namams sutvarkyti.

Anksčiau pasirodė pranešimų, kad iš dešimties iš naujo paleistų rusų tankų, kurie turėjo būti išsiųsti į karą Ukrainoje, judėjo tik vienas.

V. Voronovo atstatydinimas sutapo su kito generolo – Sergejaus Surovikino, vadovaujančio pietiniam Rusijos armijos frontui, – paskyrimu. Pastarasis savo poste pakeitė kitą generolą Aleksandrą Dvornikovą, kuris vadovavo rusų samdiniams karo veiksmų Sirijoje metu.

V. Putino valymai pasiekė Rusijos gynybos ministeriją. Naujausiame Kremliaus dekrete teigiama, kad naujuoju Rusijos kariuomenės karinės-politinės administracijos vadovu taps Viktoras Goremykinas, kuris nuo 2000-ųjų pradžios dirbo Krašto apsaugos ministerijos Personalo skyriuje ir pakilo iki skyriaus vyriausiojo vadovo posto. Dabar jis atsakingas už patriotinį rusų norą eiti į skerdyklą.

Nuo karo pradžios Rusijos karinė vadovybė kas mėnesį sužino apie naujus atleidimus. Beprotiškas personalo srautas gali turėti du paaiškinimus – arba pašėlusį V. Putino norą iškovoti bent kokią nors pergalę Ukrainoje, arba baimę, kad Rusijoje netyčia neužaugs naujas Aleksandro Lebedo kalibro generolas. Jis buvo pirmasis ir kol kas paskutinis kariškis, viešai metęs iššūkį V. Putino režimui.

Anksčiau britų žvalgyba pranešė, kad nuo birželio pradžios Rusijos vyriausioji vadovybė nušalino kelis generolus iš pagrindinių operatyvinės vadovybės pozicijų kare prieš Ukrainą. Pavyzdžiui, pajėgoms Donbase vadovavusį generolą S. Surovikiną.

Taip pat tarp pašalintų generolų yra Oro desanto pajėgų vadas generolas pulkininkas Andrejus Serdiukovas ir Pietų pajėgų grupės vadas armijos generolas A. Dvornikovas, kuris kurį laiką ėjo ir vyriausiojo operatyvinio vado pareigas.

2022 08 03 10:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt