trečiadienis, gegužės 27 d.
V. Putino reitingai kritę į rekordines žemumas, nors palaikančių jo ilgesnį valdymą daugėja
Alfa.lt

Naujausia rinkėjų apklausa parodė, kad pasitikėjimas Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu krito į žemiausią lygį per beveik 2 dešimtmečius, nors pastebima, kad palaikymas jo planui pasiilginti savo valdymo laiką išaugo.

Naujienų tarnyba „Reuters“ praneša, kad „Levada-Center“ atlikta Rusijos gyventojų apklausa parodė, kad V. Putino palaikymas balandžio mėnesį krito iki 59 proc., palyginus su 63 proc. kovą. Tai yra prasčiausias „Levada“ užfiksuotas politiko reitingas nuo 1999 m. rugsėjo, kai V. Putinas buvo naujai paskirtas premjeras su 53 proc. palaikymu.

Kartu pastebimas augantis palaikymas konstitucijos pataisoms, leidžiančioms V. Putinui pratęsti savo valdymą iki 2036 m. – balandį 47 proc. žmonių teigė pritariantys šioms pataisoms, kovą – 40 proc. Praėjusį mėnesį turėjęs vykti referendumas dėl konstitucijos pataisų dėl koronaviruso protrūkio buvo nukeltas vėlesniam laikui.

Verta atkreipti dėmesį, kad šie V. Putino reitingai pagal Vakarų standartus vis tiek yra gan aukšti ir nėra jokių požymių, jog šis 20 metų Rusijos aukščiausiuose politiniuose postuose dominuojantis asmuo galėtų būti nuverstas.

Tačiau, kasdien užsikrėtusiųjų koronavirusu vis daugėjant, naftos kainoms išliekant istoriškai žemame lygmenyje ir įvestam karantinui smaugiant šalies ekonomiką bei įprastus žmonių gyvenimus, kylančios ekonominės ir socialinės problemos V. Putino prestižui vis tiek kenkia.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas suabejojo šių reitingų tikslumu.

„Aš nesu iki galo linkęs pasitikėti „Levada“ apklausomis, – D. Peskovas sakė žurnalistams. – Buvo apklausų, kurios parodė kiek kitokį vaizdą.“

Valstybinio apklausų centro VTsIOM atliktas tyrimas balandį nustatė 69,8 proc. V. Putino palaikymą. 

2020 05 17 10:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt