šeštadienis, gegužės 8 d.
V. Putinui rengiantis skaityti metinį pranešimą, planuojami A. Navalno šalininkų protestai
BNS

Vladimiras Putinas trečiadienį skaitys metinį pranešimą, Rusijai išgyvenant santykių su Vakarais krizę, o kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygiams raginant rusus masiškai dalyvauti protestuose.

Ilgamečio Rusijos lyderio metiniais pranešimais parlamentarams ir regionų gubernatoriams nustatoma šalies politinė darbotvarkė. Pernai V. Putinas sakydamas šią kalbą išdėstė planą, pagal kurį galiausiai užsitikrino galimybę likti valdžioje iki 2036 metų.

Šiemetinis pranešimas bus skaitomas Maskvai įsivėlus į diplomatinius ginčus su Jungtinėmis Valstijomis ir Europa dėl Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos sienų ir virtinės šnipinėjimo skandalų.

Prieš rugsėjį planuojamus parlamento rinkimus V. Putinas sieks didinti visuomenės paramą jo valdymui, tikriausiai vėl pažers aštrios kritikos Vakarų pozicijai ir paskelbs virtinę priemonių pandemijos paveiktai Rusijos ekonomikai skatinti.

Tačiau prezidento metinį pranešimą gali užtemdyti A. Navalno šalininkų visoje Rusijoje organizuojamos demonstracijos.

A. Navalno komanda, kuri nuogąstauja, kad garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei kalėjime iškilęs rimtas pavojus, kviečia protestus visoje Rusijoje pradėti 19 val. vietos laiku.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

Rusijos kalėjimų tarnyba, kuri kelis kartus neleido A. Navalno gydytojams jo aplankyti, pirmadienį perkėlė jį iš Pokrovo pataisos kolonijos Vladimiro srityje į ligoninę kitoje kolonijoje tame pačiame regione, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Anksčiau šiais metais per antivyriausybines demonstracijas šalyje buvo areštuota tūkstančiai žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 21 11:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt