antradienis, rugpjūčio 9 d.
V. Zelenskis: smūgis kalėjimui Rytų Ukrainoje yra „sąmoningas Rusijos karo nusikaltimas“
BNS
Scanpix
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis

Ukrainos prezidentas vėlai penktadienį pareiškė, kad vieno kalėjimo apšaudymas prorusiškų separatistų kontroliuojamoje teritorijoje šalies rytuose, per kurį žuvo dešimtys ukrainiečių karo belaisvių, buvo „sąmoningas Rusijos karo nusikaltimas“.

„Šiandien gavau informacijos apie okupantų ataką Olenivkoje Donecko srityje. Tai sąmoningas Rusijos karo nusikaltimas, sąmoningas ukrainiečių karo belaisvių masinis nužudymas. Daugiau kaip 50 žuvusiųjų“, – prezidentas sakė savo kasdieniame vaizdo kreipimesi.

Rusija ir Maskvos remiami separatistai anksčiau penktadienį apkaltino Kyjivo pajėgas smogus kalėjimui amerikietiškomis salvinės raketų ugnies sistemomis HIMARS ir nurodė, kad per šį incidentą dešimtys žmonių žuvo arba buvo sužeisti.

Ukraina neigė, kad taikėsi į civilę infrastruktūrą arba karo belaisvius.

Rusijos televizija parodė sugriautus barakus ir sulamdytas metalines lovas. Vaizdo įraše taip pat matyti neryškūs pavidalai, panašūs į žmonių kūnus.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad tarp šioje įstaigoje laikytų ukrainiečių karo belaisvių buvo karių iš pulko „Azov“, gynusių metalurgijos įmonės „Azovstal“ kompleksą pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje.

Rusija šį buvusį sukarintą dalinį, kuris anksčiau turėjo ryšių su kraštutinių dešiniųjų grupėmis, o dabar yra integruotas į Ukrainos kariuomenę, vadina neonacių organizacija.

2022 07 30 09:04
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt