pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Vaisingumo klinikos gydytojas prarado licenciją, nes naudojo savo spermą
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Kanados medikų reguliavimo institucija formaliai panaikino jau išėjusio į pensiją gydytojo Normano Barwino licenciją po paaiškėjusios tiesos, kad jis naudoto savo spermą, siekiant apvaisinti pacientus, praneša portalas BBC.

Ontarijo gydytojų ir chirurgų kolegija tokį N. Barwino elgesį vertina kaip „daugiau nei neįsivaizduojamą“ ir dar 2016 m. buvo pradėję vidinį tyrimą, siekiant patikrinti jam metamų kaltinimų pagrįstumą.

Kaltinimai gydytojui prasideda nuo pat 1970-ųjų ir apima pacientus bent iš 2 vaisingumo klinikų Ontarijuje. Medikų reguliacinės institucijos drausminės komisijos posėdžio metu, Dr. Stevenas Bodley‘is teigė, kad buvo be galo apmaudu, kad vienintelė bausmė, kurią savo galioje gali duoti - atšaukti Dr. Barwino licenciją ir skirti viešą papeikimą, bei baudą.

„Jūs išdavėte mūsų pacientus ir savo veiksmais stipriai paveikėte žmones ir jų šeimas, ir sukėlėte nepataisomą žalą, kuri gyvuos ne vieną kartą,“ – teigė S. Bodley‘is. Šiuo metu esantis 80 m. amžiaus, Dr. Barwinas nepasirodė posėdyje, vietoj savęs atsiuntęs savo advokatą.

Jis savo mediko veiklos nepraktikuoja nuo 2014 m. Pasak kolegijos surinktų duomenų, yra užfiksuota bent 13 patvirtintų atvejų kada N. Barwinas naudojo savo arba nežinomų asmenų spermą apvaisinant pacientus.

Buvusio gydytojo advokatas savo užsakovo atžvilgiu neturėjo ginamųjų komentarų. Medikų kolegijos tyrėja Carolyn Silver pavadino N. Barwino veiksmus kaip „nepateisinamą apgavystę“. „Jo šokiruojantys veiksmai paliks neatsiplaunančią dėmę visos profesijos prestižui,“ – teigė tyrėja.

Tai yra ne pirmas atvejis kada šis gydytojas susilaukia bausmių: 2013 m. už 3 pacientų dirbtinį apvaisinimą su ne ta sperma, jis susilaukė trumpo savo licencijos sustabdymo. Naujausias gydytojų kolegijos tyrimas buvo pradėtas po to, kai teismui buvo pateiktas ieškinys, teigiantis, kad dėl blogų gydytojo veiksmų galėjo gimti nuo 50 iki 100 kūdikių, o 11 iš jų buvo pačio gydytojo biologiniai palikuonys.

2019 07 06 09:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt