antradienis, lapkričio 30 d.
Vaizdai iš Baltarusijos: milžiniška neteisėtų migrantų kolona žygiuoja Lenkijos link
Alfa.lt
BNS
Alfa.lt
Stop kadrai.

Baltarusijos opozicijos naujienų kanalas NEXTA pranešė, kad link Lenkijos pasienio traukia didžiulė kolona neteisėtų migrantų, ir kartu paviešino vaizdo įrašą:

Pasak NEXTA, kolona traukia link Bruzgių pasienio posto, kuris yra tarp Gardino ir Balstogės. Kiti vaizdai iš socialinės medijos:

Savaitgalį socialiniuose tinkluose taip pat pasirodė vaizdo įrašų, kaip Baltarusijos pareigūnai jėga stumia moteris migrantes ant spygliuotos vielos tvoros, skiriančios Lenkijos ir Baltarusijos pasienį:

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų iš Sirijos, Irako, Afganistano ir Afrikos šalių turistų vizomis buvo privilioti į Baltarusiją, skatinant juos bandyti pereiti Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos – trijų su Baltarusija besiribojančių ES valstybių – sienas.

Lenkijos ir kitų ES valstybių lyderiai kaltina Maskvos palaikomo autokratinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine ataka, atsaku į Briuselio įvestas sankcijas Minskui dėl jo griežto susidorojimo su opozicija.

Migrantai ir pabėgėliai sako, kad Baltarusijos pajėgos dažnai varo juos per sieną, o lenkų pareigūnai stumia atgal, todėl šie žmonės yra įstrigę tarp dviejų valstybių, kai orai darosi vis žiemiškesni.

Lenkija į pasienį pasiuntė tūkstančius karių, kad jie padėtų pasieniečiams stabdyti iš Baltarusijos plūstančių migrantų srautą, įvedė nepaprastąją padėtį pasienyje, stato pjaunančios vielos užvarą ir ruošiasi ilgalaikės tvoros statyboms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 08 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt