šeštadienis, liepos 2 d.
Vakarų Krante Izraelio kariai nušovė palestinietį
BNS
Scanpix
Izraelio ir Palestinos konfliktas.

Izraelio pajėgos sekmadienį nušovė palestiniečių darbininką, kai šis kirto saugumo užtvarą okupuotame Vakarų Krante, pranešė palestiniečių šaltiniai.

Palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerija nustatė, kad buvo nušautas 53 metų Nabilas Ghanemas iš Vakarų Kranto Nabluso miesto.

Pasak oficialiosios palestiniečių naujienų agentūros „Wafa“, N. Ghanemas buvo vienas iš dešimčių tūkstančių Vakarų Kranto palestiniečių, kurie nuolat ieško darbo Izraelyje.

Izraelio kariuomenės atstovė spaudai pareiškė, kad kariai nušovė „įtariamąjį, kuris tyčia apgadino apsauginę tvorą“.

Atlyginimai Izraelio ūkiuose ir statybvietėse yra kur kas didesni už darbo užmokestį, kurį dauguma palestiniečių darbdavių išgali mokėti Vakarų Krante – nuo 1967 metų Izraelio okupuojamoje teritorijoje.

Daugelis palestiniečių trokšta susirasti darbą Izraelyje. Kai kurie turi leidimą dirbti Izraelyje, o kiti mėgina patekti į Izraelio teritoriją be leidimo.

N. Ghanemas buvo nušautas tuo metu, kai tarp Izraelio ir palestiniečių yra kilusi nauja smurto banga.

Per kovo pabaigoje prasidėjusius palestiniečių ir Izraelio arabų išpuolius Izraelyje žuvo devyniolika žmonių, daugiausia civilių, įskaitant 18 žmonių Izraelyje ir vieną Vakarų Kranto gyventoją žydą.

Izraelio saugumo pajėgos į tai atsakė reidais Izraelyje ir Vakarų Krante, ypač šiauriniame Dženino rajone, kur aktyviai veikia palestiniečių ginkluotos grupės.

Vakarų krante buvo nukauti 45 palestiniečiai – įtariami kovotojai ir taikūs gyventojai, tarp jų arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ žurnalistė Shireen Abu Akleh, kuri rengė reportažą apie Izraelio pajėgų reidą netoli Dženino pabėgėlių stovyklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 19 13:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt