sekmadienis, gruodžio 5 d.
Varšuva: naktis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje buvo rami
BNS
Scanpix
Migrantai Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje

Padėtis Lenkijos pasienyje, kur išvakarėse buvo atremtas masinis migrantų mėginimas įsiveržti per sieną iš Baltarusijos teritorijos, naktį buvo palyginti rami, antradienį pranešė rytinės Palenkės vaivadijos policija.

„Naktį pasienyje buvo palyginti ramu, buvo tik mestas akmuo į policijos automobilį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė policija.

Prie žinutės pridėtas vaizdo įrašas, kuriame matyti didžiulė pjaunančios vielos užtvara ir rikiuotė Lenkijos policijos pareigūnų su riaušių malšinimo įranga, taip pat palapinės ir laužai gretimoje teritorijoje. Be to, įraše girdėti perspėjimai anglų kalba, kad savavališkas sienos kirtimas yra neteisėtas.

Naktį darytose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti galingi prožektoriai, šviečiantys iš Lenkijos teritorijos sienos link.

Baltarusijos vidaus reikalų ministras Ivanas Kubrakovas pareiškė, kad atvykėliai įstatymų nepažeidė.

„Jokių migrantų padarytų teisės aktų pažeidimų neužfiksuota. Jie teisėtai yra Baltarusijos Respublikos teritorijoje“, – antradienį I. Kubrakovą citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Padėtis pasienyje komplikavosi pirmadienį ten atvykus iš Baltarusijos keliems tūkstančiams migrantų, norinčių pasiekti ES teritoriją. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.

Lenkija ir virtinė kitų Europos šalių pastaraisiais mėnesiais kaltina Baltarusiją dėl chaoso prie Europos Sąjungos sienų, nes baltarusiai neįsileidžia atgal nelegalių migrantų, bandančių patekti į ES. Lenkija jų taip pat neįsileidžia, todėl daug migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos įstrigo pasienio zonoje.

Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Lenkija prie sienos su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, įrengė pjaunančios vielos užtvarą ir paskelbė nepaprastąją padėtį pasienio ruože, drausdama į šią teritoriją patekti žurnalistams ir humanitariniams darbuotojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 09 13:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt