trečiadienis, spalio 5 d.
Varšuva pasirengusi kalbėtis su Rusija apie migrantų krizę ES ir Baltarusijos pasienyje
BNS
Scanpix
Migrantai

Lenkų užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau pareiškė, kad Varšuva pasirengusi aptarti su Rusija migrantų krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

„Lenkija atvira deryboms su Rusija. Tačiau kalbant apie Lenkijos ir Baltarusijos santykius, mes manome, kad jie turėtų būti aptariami su Baltarusijos valdžia techniniu lygiu“, – sakė lenkų diplomatijos vadovas antradienį Lenkijos radijo eteryje.

Jis pažymėjo, kad Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka „tėra tik plano vykdytojas, o režisieriai yra Maskvoje“.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi anksčiau šį mėnesį, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į Europos Sąjungą.

ES kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją. Kai kurios Bendrijos narės, įskaitant Lenkiją, tvirtina, kad krizei iš tikrųjų diriguoja Rusija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 23 13:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt