ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Vašingtonas: Rusijos sprendimas atitraukti karius nuo Ukrainos sienų – „konstruktyvus“
BNS

Rusija atitraukė reikšmingą dalį savo karių nuo Ukrainos sienų, o tai turėtų būti laikoma „konstruktyviu“ žingsniu, penktadienį pareiškė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas.

„Atsižvelgėme į faktą, kad jie atitraukė reikšmingą dalį savo pajėgų nuo sienos, grąžino jas į nuolatinio dislokavimo vietas. Tai yra konstruktyvus žingsnis“, – sakė jis, sakydamas kalbą per Aspeno instituto virtualų forumą.

Pastarosiomis savaitėmis Rusija prie Ukrainos šiaurinės ir rytinės sienų bei Kryme sutelkė iki 100 tūkst. karių, sukeldama susirūpinimą, kad padėtis gali smarkiai eskaluotis.


Balandžio 22 dieną Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu liepė pajėgoms, kurios, Maskvos teigimu, šalia Ukrainos sienų dalyvavo pratybose, pradėti grįžti į savo nuolatinio dislokavimo vienas.

Tą pačią dieną Rusijos sprendimą pasveikino ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Karių skaičiaus mažinimas mūsų pasienyje proporcingai mažina ir įtampą. Ukraina visuomet yra budri, bet sveikina bet kokius žingsnius, siekiant sumažinti karinį buvimą ir deeskaluoti padėtį Donbase. Ukraina nori taikos. Ačiū tarptautiniams partneriams už paramą“, – tuomet socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Zelenskis.

Nuo šių metų pradžios Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų konfliktas Rytų Ukrainoje paaštrėjo, nepaisant anksčiau paskelbtų paliaubų. Abiejose pusėse išaugo žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai, nuolat skamba abipusiai kaltinimai ugnies nutraukimo režimo pažeidimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 02 14:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt