pirmadienis, kovo 1 d.
Vatikanas: nesiskiepysite – lauk iš darbo
Alfa.lt

Vatikano darbuotojai, atsisakantys skiepytis nuo COVID-19, gali būti atleisti pagal ketvirtadienį paskelbtą 5 tūkst. darbuotojų turinčio miesto valstybės dekretą.

Skiepų atsisakantis darbuotojas turi turėti medicininiais dokumentais pagrįstą priežastį, priešingu atveju jam gresia sulaukti „įvairaus sunkumo pasekmių – net iki darbo sutarties nutraukimo“, sakoma tekste.

Dokumentas, kuriame remiamasi 2011 metų Vatikano įstatymu, bus taikomas ir į darbo vietas Vatikane pretenduojantiems asmenims – jie taip pat nebus įdarbinti, jeigu atsisakys vakcinuotis.

„Atsisakymas vakcinuotis gali kelti pavojų kitiems [ir] rimtai padidinti pavojų visuomenės sveikatai“, – sakoma dekrete.

Dokumente taip pat numatytos 25–50 eurų baudos už atsisakymą dėvėti apsauginę kaukę arba laikytis fizinio atstumo ir iki 1,5 tūkst. eurų siekianti bauda už karantino taisyklių pažeidimą.

Vatikanas praėjusį mėnesį pradėjo nemokamą savo darbuotojų skiepijimą. Skiepus jau gavo 84 metų popiežius Pranciškus ir jo pirmtakas popiežius Benediktas XVI.

2021 02 19 09:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt