penktadienis, gruodžio 4 d.
Vatikanas nubaudė lytiniais nusikaltimais įtariamą lenkų kardinolą
Alfa.lt

Vatikanas penktadienį uždraudė vienam 97 metų Lenkijos kardinolui eiti savo pareigas ir naudotis vyskupo valdžios ženklais, atlikus tyrimą, kuris, pasak žiniasklaidos, yra susijęs su įtariamu lytiniu išnaudojimu.

Savo pareiškime Šventojo Sosto nunciatūra Lenkijoje nurodė, kad ėmėsi šių priemonių „atlikus tyrimą dėl Henrykui Gulbinowicziui mestų kaltinimų, taip pat išnagrinėjus kitus kaltinimus, susijusius su kardinolo praeitimi“.

Remiantis Vatikano sprendimu, H. Gulbinowiczius taip pat neteko teisės būti palaidotas katedroje ir turės paaukoti kažkiek pinigų Lenkijos vyskupų įsteigtam fondui, skirtam padėti nukentėjusiesiems nuo seksualinio smurto.

Vis tik lieka neaišku, už ką konkrečiai jis nubaustas.

H. Gulbinowiczius, paskirtas kardinolu 1985 metų gegužę popiežiaus Jono Pauliaus II, kaltinamas vieno 15-mečio išnaudojimu 1989-aisiais, taip pat vieno pedofilu laikomo dvasininko dangstymu.

Taip pat įtariama, kad kardinolas neinformavo Vatikano apie kito kunigo, irgi pripažinto kaltu dėl pedofilijos, veiksmus.

Šis skandalas yra jau trečias, šiemet supurtęs Lenkijos aukštesnius bažnytinės hierarchijos sluoksnius.

Praėjusį mėnesį Vatikano ambasadorius Lenkijoje paskelbė apie Lenkijos vyskupo Edwardo Janiako, įtariamo lytiniais nusikaltimais prieš vaikus, atstatydinimą.

Rugpjūtį popiežius Pranciškus patenkino savo prabangiu gyvenimo būdu pagarsėjusio Gdansko arkivyskupo Slawojaus Leszeko Glodzio prašymą atleisti jį nuo užimamos tarnystės. Tokį žingsnį pontifikas žengė nuskambėjus kaltinimams, kad S. L. Glodzis baugino dvasininkus ir nutylėjo įtariamus lytinius nusikaltimus.

2020 11 07 17:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt