trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
„Vatnikai“ iš Lietuvos ukrainiečiams neduoda ramybės net Airijoje
Aidanas Praleika
BNS Foto

Jei žmogus įsileido į galvą „rusų pasaulį“ – jis kaip grandinė su geležiniu rutuliu vilksis paskui, kur benukeliautum.

Į Alfa.lt kreipėsi Airijoje gyvenanti ukrainietė Tatjana, kurią tiesiogine žodžio prasme ėmėsi persekioti „rusų pasaulio“ gerbėjos, deja, kilusios iš Lietuvos.

Tatjana Polyn – ne karo pabėgėlė. Prieš keletą metų ji su šeima išvyko gyventi į Lenkiją, o iš ten persikraustė į Airiją – nedidelį Bandono miestą.

Prasidėjus Rusijos agresijai, Tatjana, kaip ir dauguma Airijos ukrainiečių bei jų tautiečių kitose šalyse, dalyvavo antikarinėse akcijose. Apie airių palaikymą ukrainiečiams nemažai rašė ir Lietuvos žiniasklaida. Kad ir pagarsėjęs atvejis, kai airis nedideliu sunkvežimiu Dubline taranavo Rusijos ambasados vartus.

Ukrainiečių rengiamas akcijas Airijoje palaiko ir lenkų bei lietuvių bendruomenės. Tai Alfa.lt patvirtino Dubline gyvenantis Patrikas Adamenka, pats organizuojantis nemažą renginių dalį. „Lenkai ir lietuviai mus, ukrainiečius, labai palaiko – geriausi mūsų draugai čia Airijoje“, – sakė jis.

To metu nemaža rusų diasporos dalis prieš ukrainiečius atidarė informacinį frontą socialiniuose tinkluose. Tatjana kaip tik ir sulaukė tokio puolimo jau po pirmos ukrainiečių akcijos, kurioje ji kreipėsi į renginio dalyvius. „Kalbėjau emocionaliai, patys suprantate, bet tikrai neketinau kažko užgauti, o tuo labiau – niekam grasinti. Kažkodėl būtent tuo mane ir pradėjo kaltinti komentarais socialiniuose tinkluose ir žinutėmis užsipuolusios moterys“, – pasakojo Alfa.lt pašnekovė.

Jei tikėtume tuo, kaip šios moterys prisistato feisbuke, abiejų vardai Natalija ir viena iš jų – iš Vilniaus, kita – iš Visagino. Pasipylė kaltinimai „nacionalizmu“, „fašizmu“ ir kitomis „nuodėmėmis“. Mobingas vyko tiek tiesiogiai žinutėmis, tiek ir rusakalbėse Airijos grupėse socialiniuose tinkluose.

„Rusų pasaulio“ gerbėjai neapsiriboja vien apsižodžiavimu – nuimamos per ukrainiečių akcijas pakabintos Ukrainos vėliavos. „Šiuo metu savanoriauju, stengiuosi padėti ukrainiečiams ir, kiek pati galiu pasakyti iš savo patirties, airių pagalba ukrainiečiams yra be galo nuoširdi. Mums labai padeda čionykščiai lenkai, puikiai sutariame su lietuviais. Turiu draugių lietuvių – jos tiesiog superinės merginos. Bet yra ir kitokių žmonių. Jie myli V. Putiną ir apie tai skelbia visur. Man tikrai neramu, kad nuo karo bėgantys ukrainiečiai su tokiais čia susiduria. Neįsivaizduoju, kaip jiems išaiškinti, kad ir čia – Europoje – tokių pasitaiko“, – pasakojo moteris.

Šių žmonių nevaržo tai, kad jie kartais jau yra gavę Airijos pilietybę ir mėgaujasi gyvenimo laisvoje šalyje privalumais. Tatjaną užsipuolusios moteriškės žinutėse ją įžeidinėjo ir svaidėsi beveik neslepiamais grasinimais bei siūlė „apsirūpinti rusiškais rubliais“, lyg Kremliaus „pasaulis“ tuoj ateis ne tik į Ukrainą, bet ir į Airiją.

Tatjana pasakojo, kad namie šeima bendrauja ukrainietiškai, puoselėja savo šaknis, bet gerbia vietos kalbą ir papročius. „Sūnus jau kalba angliškai geriau negu aš ir tai yra teisinga – mes gerbiame čia gyvenančius žmones ir mus priėmusią šalį. Ir rusiškai sūnus puikiai supranta, ir niekada nebuvo mokomas antipatijos šiai tautai“, – sakė Tatjana.

Pasak jos, dar turbūt galima suprasti tai, kad pačioje Rusijoje žmonės yra „užzombinti“ propagandos, tačiau, gyvendami laisvoje visuomenėje ir galintys rinktis pačius įvairiausius šaltinius informacinėje erdvėje, vis tiek sąmoningai renkasi sekti tą pačią ideologiją.

„Aš matau, kokį „rusų pasaulį“ ir taiką V. Putinas atnešė į mano šalį. Baisu, kad tą patį šie žmonės nešasi galvose, kur benuvyktų. Čia, Airijoje, jie jau ruošiasi gegužės 9-ios paradams, kuriuose, be abejonės, išdidžiai ir atvirai demonstruos „Z“ ir kitus dabartinės agresijos simbolius“, – sakė Tatjana.

Po to atvejo, kai po bendros airių ir ukrainiečių akcijos buvo nuplėšta Ukrainos vėliava (Airijos vėliavos „rusų pasaulio“ gerbėjai visgi neišdrįso liesti), moteris kreipėsi į policiją, bet pagalbos nesulaukė. Be atsako liko ir skundas dėl mobingo socialiniuose tinkluose. Airių pareigūnai Tatjanai aiškino, kad tokį persekiojimą esą išaiškinti labai sudėtinga.

Kaip Alfa.lt patvirtino ir P. Adamenka, „rusų pasaulio“ gerbėjai bent jau socialiniuose tinkluose nepaliauja „kariauti“ su ukrainiečiais, nepraleidžia progos viską dergti vos ne po kiekvienu įrašu ir sustoti neketina.

2022 04 20 09:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt