penktadienis, gruodžio 4 d.
Vengrijos politikas nubaustas 12 tūkst. eurų bauda už bandymą premjerui įteikti bulvių maišą
Alfa.lt

Vengrijos politikas buvo nubaustas maždaug 12 tūkst. eurų bauda už bandymą parlamento posėdžio metu premjerui Viktorui Orbanui įteikti bulvių maišą, praneša portalas „Euronews“.

Dešiniosios partijos „Jobbik“ lyderis Peteris Jakabas parlamento pirmininko Laszlo Koverio buvo nubaustas 4,4 mln. Vengrijos forintų bauda dėl to, kad bandė padėti bulvių maišą ant premjero stalo, taip pašiepiant naujausius gandus apie rinkėjų papirkinėjimą.

Opozicijos politikai apkaltino valdančiąją V. Orbano „Fidesz“ partiją pakartotiniuose rinkimuose Borsodo regione pirkus nepasiturinčiųjų balsus nemokamomis bulvėmis. Deja, bet P. Jakabui savo ketinimų įvykdyti taip ir nepavyko, nes beeinant link premjero stalo, jis buvo sustabdytas „Fidesz“ partijos narių.

Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos atstovas spaudai teigė, kad tokie P. Jakabo veiksmai yra „akivaizdžiai įžeidžiantis aktas“ ir todėl politikas buvo nubaustas 4,4 mln. forintų bauda.

Pagal Vengrijos įstatymus, parlamento nariams yra draudžiama „šiurkščiai įžeidinėti“ Nacionalinę Asamblėją ar jos narių, bei partijų orumą. Šias taisykles pažeidę politikai rizikuoja būti pašalinti iš parlamento salės ir būti nubausti bent dviejų mėnesių algos vertės bauda.

„Jobbik“ partijos lyderis jau anksčiau yra kritiškai pasisakęs apie V. Orbaną dėl Vengrijos Vyriausybės užmačių perimti pilną valstybės valdymą koronaviruso pandemijos metu. Pasak P. Jakabo, valdžios valdymas dekretais Vengrijos demokratiją buvo uždariusi į karantiną. 

2020 11 03 08:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt